Adresář
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

IQRF Alliance ukázala realitu fungování IoT na veletrhu electronica 2016

IQRF Alliance ukázala realitu fungování IoT na veletrhu electronica 2016

Ve dnech 8. - 11. 11. 2016 se v Mnichově konal nejvýznamnější mezinárodní veletrh elektronických součástek, systémů a aplikací electronica 2016. Stánek IQRF Alliance byl doslova nabitý energií a zájmem návštevníků. Zejména díky bezdrátovým interoperabilním zařízením a bezdrátové platformě pro Internet věcí - IQRF. Výrobce technologie, firma MICRORISC, představil zcela nový koncept „Interoperable - Simple - Secure“. Největší pozornost přitahovalo praktické „interaktivní demo“ z více než 30 interoperabilních zařízení od různých firem.

IQRF Alliance představila realitu a budoucnost Internetu věcí. Návštěvníci měli příležitost ovládat zařízení od různých výrobců na jednom místě a sledovat reálné aplikace z terénu. Interaktivní demo o rozměrech více než 2 x 2m prezentovalo zařízení členů a partnerů IQRF Alliance jako například Microsoft, IBM, O2 Česká republika, O2 IT Services, AAEON, Zyxel, Netio, Cetin, CITIQ, DATmoLUX, MICRORISC a mnoha dalších.

Demo bylo rozděleno do tří kategorií - Clouds & Services (Cloudy a služby), Gateways (Přístupové brány) a End Devices (Koncová zařízení). Zařízení na demu byla ovládána pomocí dotykového panelu či mobilního telefonu, měřila data v reálném čase přímo na výstavišti a posílala je do cloudů různých výrobců jako Microsoft Azure, IBM Bluemix nebo IQ Home cloud.

Všechny produkty byly propojeny skrze bezdrátovou technologii IQRF. „Každý bezdrátový systém je dnes vystaven potenciálním vzdáleným útokům. Ovšem IQRF OS v4.00 přináší maximální ochranu založenou na průmyslových standardech. Bezpečnost v technologii IQRF neznamená pouze šifrování, ale komplexní přístup, jak zamezit potenciální zranitelnosti,“ přiblížil jednatel firmy MICRORISC, Vladimír Šulc PhD.

Kompletní sběr dat byl prováděn u všech vertikálních řešení - data z aktivních produktů a rozdílných cloudů byla integrována na cloudu společnosti O2 IT Services, aby byla lépe předvedena interoperabilita všech služeb a zařízení. „Toto demo přehledně ukazuje sílu IQRF Ekosystému. Můžete postavit svoje vlastní řešení z již připravených komponent přesně podle toho, jak potřebujete,“ dodává Šimon Chudoba, jednatel IQRF Alliance.

Příklady vertikálních řešení na interaktivním demu:

 1. KVALITA VZDUCHU

CO2 senzor od firmy Protronix monitoruje kvalitu vzduchu v budově a indikuje úroveň CO2 pomocí tří barevných LED, takže uživatel může okamžitě zkontrolovat aktuální stav. Naměřená data jsou posílána do gatewaye AAEON Up Board, která je velmi flexibilní a může být použita pro aplikace v chytrých domácnostech, vzdělávání, inteligentních autech a řešeních Internetu věcí. Nakonec jsou data vizualizována cloudem Inteliglue od společnosti Inteliments, který reprezentuje sofistikované řešení s mnoha vlastnostmi a možnostmi nastavení.

 1. AUTOMATICKÉ ZATEMŇOVÁNÍ

Automatické okenní rolety od IQ Home představují dokonalé řešení v případě, že Vás obtěžují ostré sluneční paprsky. Rolety mohou být bezdrátově ovládány automaticky nebo manuálně. IQ Home senzory vlhkosti a teploty mohou být propojené s roletami a zajistit tak požadované podmínky v místnosti automatickým ovládáním rolet. Data ze senzorů jsou posílána přes IQ Home Univerzální Gateway, která může využívat GSM, Wi-Fi nebo Ethernetové připojení. Jakýkoli cloud (zde IQ Home cloud) může sbírat data, spravovat je a na jejich základě vykonávat přednastavené příkazy.

 1. AUTOMATICKÉ OSVĚTLENÍ

Designové světlo firmy Preci Light je kontrolováno senzorem okolního osvětlení SHD-SE-01 od firmy MICRORISC, který odesílá data do cloudu skrze MICRORISC Ethernet gateway. Uživatel si může vybrat jakéhokoli poskytovatele cloudových řešení. Může být použit profesionální server AAEON AEC-6877 postavený na nejnovější generaci procesorů Intel. Uživatelské prostředí může být zajištěno přes IQRF cloud od společnosti CIS s mnoha možnostmi vizualizace dat (tabulky, grafy, …).

 1. VEŘEJNÉ PARKOVÁNÍ

Parkování vozů na parkovacích místech je monitorováno Smart Parking Systémem od společnosti CITIQ. Smart Parking Systém je modulární systém, který poskytuje uživateli anonymní detekci zabraných parkovacích míst. Magnetický detektor ukrytý v asfaltu posílá signál solárně napájené GSM gatewayi umístěné na sloupu pouličního osvětlení, která přeposílá data do cloudu, kde jsou vizualizována. Tento systém snižuje hustotu dopravy a zvyšuje výběr poplatku za parkování až o 200 %.

 1. MONITORING SPOTŘEBY  ENERGIÍ

Řešení z oblasti Internetu věcí mohou být využita v různých situacích. Jednou z nich je monitorování odběru energie, aby se zabránilo neefektivnímu hospodaření a s tím se šetřily výdaje. Systém veřejného osvětlení Bitspecta může efektivně využívat elektrickou energii díky měření mnoha různých hodnot a šetřit tak provozní náklady. Celý systém je ovládán dotykovým panelem. Uživatel na něm vidí všechny důležité údaje a může si zde nastavovat různé módy šetření elektřiny, nastavovat individuálně jednotlivá zařízení v systému, kontrolovat intenzitu osvětlení, posílat data do cloudu a měřit spotřebu nebo teplotu podle svých potřeb.

Příklady parametrů bezdrátové technologie IQRF:

 • Maximální zabezpečení: založeno na průmyslových standardech (AES-128)
 • Extra nízká spotřeba: < 100 nA standby, 15 µA při komunikaci
 • Snadná integrace a kontrola: SPI, UART, DPA
 • Sub-GHz ISM pásma: 433 / 868 / 916 MHz
 • Dosah: 500 m s malou PCB anténou
 • Snadno připojitelné k Arduino, Raspberry Pi, chipKIT atd.

Autor: Adéla Slezáková v kategorii IQRF novinky,

2016111801 / 18.11.2016 / Veletrhy, výstavy, akce / MICRORISC s.r.o. /

Studenti středních a vysokých škol sbírali senzorická data na IQRF IoT Hackatonu
Studenti středních a vysokých škol sbírali senzorická data na IQRF IoT Hackatonu
Ve dnech 15. – 16. 11. 2016 se na Smíchovské střední průmyslové škole v Praze konal IQRF IoT Hackaton, událost, na níž byly vidět nejrůznější technologie využívané v oblasti Internetu věcí.
.....
IQRF Alliance ukázala realitu fungování IoT na veletrhu electronica 2016
Ve dnech 8. - 11. 11. 2016 se v Mnichově konal nejvýznamnější mezinárodní veletrh elektronických součástek, systémů a aplikací electronica 2016. Stánek IQRF Alliance byl doslova nabitý energií a zájmem návštevníků. Zejména díky bezdrátovým interoperabilním zařízením a bezdrátové platformě pro Internet věcí - IQRF. Výrobce technologie, firma MICRORISC, představil zcela nový koncept „Interoperable - Simple - Secure“. Největší pozornost přitahovalo praktické „interaktivní demo“ z více než 30 interoperabilních zařízení od různých firem.
.....
IQRF Alliance ukázala realitu fungování IoT na veletrhu electronica 2016
AAEON vstoupil do IQRF Alliance
AAEON vstoupil do IQRF Alliance
AAEON, přední výrobce moderních průmyslových a embedded výpočetních platforem, se stal členem IQRF Alliance.
.....
IQRF zóny pokryjí Českou republiku pro Internet věcí
IQRF konference v Praze se stala dějištěm významného posunu v realizaci chytrých měst, budov a IoT. Ve dnech 25. - 26. 5. 2016 se zde sešlo více než sto třicet odborníků z osmdesáti firem z celého světa. MICRORISC představil nový projekt IQRF.zone, který pokryje bezdrátovým signálem domácnosti, města, ale i nákupní centra nebo výrobní podniky České republiky a dalších států. Svou vizi IoT představily také významné společnosti jako O2, Microsoft, IBM nebo Intel.
.....
IQRF zóny pokryjí Českou republiku pro Internet věcí
Česká firma MICRORISC slaví čtvrtstoletí
Česká firma MICRORISC slaví čtvrtstoletí
MICRORISC s. r. o., česká firma specializovaná na výzkum, vývoj, distribuci a export moderních elektronických komponent a modulů, slaví 25 let. MICRORISC patří mezi přední technologické firmy. Mírou invence, vyjádřenou například počtem českých, evropských a US patentů, se řadí k nejúspěšnějším v oboru a výsledky její práce sahají daleko za hranice naší republiky.
.....
IQRF Alliance na veletrhu Light+Building 2016
IQRF Alliance se zúčastnila známého veletrhu Light+Building ve Franfurtu nad Mohanem. Ten probíhal od 13. do 18. 3. a navštívilo jej více než 210 000 návštěvníků a přes 2500 vystavovatelů.
.....
IQRF Alliance na veletrhu Light+Building 2016
Uvolněn nový IQRF OS 3.08!
Uvolněn nový IQRF OS 3.08!
Byla vydána nová verze operačního systému IQRF OS 3.08 pro všechny transceivery TR-xxD.
.....
IQRF konference se blíží, nezapomeňte se zaregistrovat!
Do 31. března máte možnost se registrovat na IQRF konferenci za snížené early-bird ceny! Konference se bude konat v Praze 25. a 26. 5. 2016.
.....
IQRF konference se blíží, nezapomeňte se zaregistrovat!
Přihlaste svou bezdrátovou aplikaci do IQRF Wireless Challenge II podávání soutěžních projektů zahájeno
Přihlaste svou bezdrátovou aplikaci do IQRF Wireless Challenge II podávání soutěžních projektů zahájeno
Soutěž IQRF Wireless Challenge o nejlepší bezdrátové aplikace graduje. Otevíráme přihlašování projektů. Soutež byla prodloužena do konce dubna 2016.
.....
IQ HOME přináší bezdrátové senzory a nástroje do IQRF Wireless Challenge II
Firma IQ HOME se právě stala partnerem soutěže IQRF Wireless Challenge II a přináší nové bezdrátové produkty pro všechny soutěžící se slevou 30%. Bezdrátové senzory teploty a vlhkosti, ethernetové gatewaye založené na raspberry Pi nebo testery dosahu signálu jsou k dispozici všem soutěžícím.
.....
IQ HOME přináší bezdrátové senzory a nástroje do IQRF Wireless Challenge II
Microchip jako nový partner IQRF Wireless Challenge přináší vývojové chipKITy pro soutěžící
Microchip jako nový partner IQRF Wireless Challenge přináší vývojové chipKITy pro soutěžící
Microchip Technology Inc. se právě stal partnerem soutěže IQRF Wireless Challenge II a přináší nové vývojové nástroje chipKIT™ pro všechny soutěžící se slevou 30%! Vývojové kity chipKIT™ uC32 dostane také všech 6 vítězů v soutěži jako cenu.
.....
Mezinárodní aliance vývojářů a firem řešila v Brně budoucnost chytrých měst
Inteligentní křižovatky, které sladí zelenou vlnu pro záchranné jednotky, veřejná parkoviště, která řidiče sama navedou na volná místa nebo pouliční osvětlení automaticky šetřící energii v době nízkého provozu. Tento na první pohled sci-fi scénář už nepatří do amerických filmů, ale do světových i českých inteligentních měst.
.....
Mezinárodní aliance vývojářů a firem řešila v Brně budoucnost chytrých měst
IQRF Wireless Challenge II: soutěž o nejlepší bezdrátovou aplikaci 
IQRF Wireless Challenge II: soutěž o nejlepší bezdrátovou aplikaci
IQRF Alliance vyhlašuje druhý ročník soutěže IQRF Wireless Challenge o nejlepší aplikace využívající bezdrátovou technologii IQRF a nabízí odměny v hodnotě přes 100 000 Kč.
.....
Zajímavé videa


Phoenix Contact Dialog Days - 12.-16.4.2021


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives
Firma týdne

Lynred
Adresář


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,
Kalendář
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813