Adresář
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
 

TTI, Inc.
 

ANRITSU
 

Power Integrations
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f

Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch

Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch 

Na CES® v Las Vegas, v Nevadě, Bosch Sensortec uvádí na trh jedinečný inovativní optický systém Smartglasses Light Drive pro chytré brýle. Modul Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch v sobě ukrývá kompletní řešení s jediným zdrojem, který je tvořen zrcadly MEMS, optickými prvky, senzory a inteligentním softwarovým připojením. Toto integrované řešení poskytuje čistý vizuální zážitek s nezkresleným a vždy ostrým obrazem - dokonce i na přímém slunečním světle.

Díky inovativnímu systému Light Drive jsou chytré brýle vůbec poprvé transparentní, lehké a stylové
  • Světově první řešení transparentních chytrých brýlí pro celodenní nošení
  • Light Drive je nejmenší systém na trhu: snížení hloubky o 30 procent
  • Vysoce efektivní, lehký systém váží méně než 10 gramů
  • Poskytuje vysoce kvalitní a jasný obraz, a to i na přímém slunečním světle
  • Rychlá integrace zobrazovací řešení Light Drive na klíč

Bosch Sensortec poprvé integroval průlomovou technologii Bosch Light Drive do systému chytrých brýlí. Uživatelům se tak dostávají do rukou transparentní a nenápadné chytré brýle vhodné pro celodenní nošení. Tuto technologii lze také použít k optimalizaci výkonu systémů vlnovodu, pro které již Bosch Sensortec vyvíjí integrovaná řešení.

Systém Light Drive funguje bez zvnějšku viditelného displeje nebo kamery, což byla dvě úskalí, která dosud bránila úspěchu chytrých brýlí na trhu. Díky menší velikosti se mohou vývojáři chytrých brýlí obejít bez mohutného, těžkopádného provedení typického pro řadu dnešních modelů. Vůbec poprvé umožňuje systém na klíč vytvořit menší, lehčí a stylovější designy, které splní požadavky každého uživatele na vzhled a pohodlí. Malinký modul je také ideálním doplňkem pro ty, kteří nosí normální brýle pro korekci zraku – což je významný trh, protože šest z deseti lidí používá korekční čočky každý den.

„Systém Smartglasses Light Drive je v současnosti nejmenším a nejlehčím produktem na trhu, a je proto schopen proměnit téměř všechny běžné dioptrické brýle na chytré brýle,“ říká Dr. Stefan Finkbeiner, výkonný ředitel Bosch Sensortec. „Odstraněním rozptylujících způsobů používání telefonu mohou inteligentní brýle přispět ke zvýšení bezpečnosti jízdy a snížit nutkání uživatelů neustále kontrolovat na svých mobilních zařízeních notifikace nebo zprávy.“

Inovativní řešení Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch Sensortec dláždí cestu pro budoucnost bez digitální únavy. Systém zobrazuje dokonalou rovnováhu informací v reálném čase v hands-free režimu a minimalistickém formátu, takže je ideální pro aplikace včetně navigace, volání a notifikace, jako jsou alarmy, připomenutí kalendáře a platformy pro zasílání zpráv, jako jsou WhatsApp a WeChat. Obzvláště užitečné jsou také informace založené na poznámkách, jako jsou seznamy úkolů a nákupní seznamy, recepty nebo montážní pokyny, u kterých potřebuje mít uživatel volné ruce.

Dosud se tyto aplikace omezovaly zejména na zařízení s fyzickými displeji, jako jsou chytré telefony nebo chytré hodinky. Chytré brýle minimalizují společensky nepřijatelné chování, jako je nutkavé kontrolování telefonu, a díky transparentním a pohotovým navigačním pokynům bez nutnosti použití rukou pomáhají zvyšovat bezpečnost řidiče. Nová technologie Bosch Light Drive rozšiřuje rozsah a dostupnost aplikací a informací ve spojení s okamžitým přístupem k relevantním datům, sociálním médiím a intuitivnímu ovládání přehrávání zvuku.

Inovativní technologie v malém balení

Mikroelektromechanický systém (MEMS) založený na snímači kolimovaného světla uvnitř modulu Bosch Smartglasses Light Drive snímá holografický prvek (HOE) integrovaný do čočky chytrých brýlí. Tento HOE přesměruje světelný paprsek na povrch lidské sítnice a vytvoří obraz s vysokým rozlišením.

Tato technologie umožňuje bezpečné prohlížení prakticky všech informací z připojeného mobilního zařízení, například spárovaného smartphonu, a jejich překrytí na bezpečném a pohodlném místě bez použití rukou. Promítaný obraz s vysokým rozlišením je díky možnosti přizpůsobení jasu ostrý i za přímého slunečního světla, což zajišťuje soukromý.

Technologie Light Drive od společnosti Bosch je kompatibilní se zakřivenými a korekčními čočkami, díky čemuž je tato nová technologie atraktivní a dostupná i pro uživatele, kteří nosí dioptrické brýle. Nevýhodou dosavadní konkurenční zobrazovací technologie byly duhové odlesky a závoj světla viditelné po vypnutí systému, takzvané rušivé světlo. Naproti tomu technologie Light Drive od společnosti Bosch poskytuje příjemnou celodenní optickou průhlednost s minimální citlivostí na rušivé světlo, což znamená, že je zobrazení vždy křišťálově čisté a rozptylující vnitřní odrazy jsou minulostí.

Nejmenší řešení na trhu umožňuje stylový design chytrých brýlí

Nový kompletní systém Light Drive na klíč je nejmenším srovnatelným řešením na trhu, které ve srovnání se stávajícími řešeními přináší snížení hloubky o 30 procent. Měří přibližně 45 – 75 mm x 5 – 10 mm x 8 mm (D x V x Š, v závislosti na integraci zákazníka) a váží méně než 10 gramů. To usnadňuje výrobcům brýlí flexibilně zmenšit šířku rámu brýlí a vytvořit stylový design a eliminovat značně robustní design chytrých brýlí první generace. Společenská přijatelnost a široké přijetí mají potenciál učinit z retinálních technologií Light Drive další boom pro výrobce zobrazovacích zařízení spotřební elektroniky.

Komplexní řešení pro výrobce chytrých brýlí

Bosch Sensortec nabízí řešení Light Drive na klíč – navržené a integrované tak, aby zajišťovalo trvale vysokou kvalitu, spolehlivost a výkon, a zároveň umožňovalo rychle reagovat na požadavky trhu a zákazníků na úpravy produktů. Bosch Sensortec je jediným koncovým poskytovatelem retinální technologie Light Drive a tuto pozici ještě posiluje díky nabídce široké škály doplňkových zařízení a řešení. Modul smartglasses je obohacen o několik senzorových řešení, jako je inteligentní senzor Bosch BHI260, snímač barometrického tlaku BMP388 a magnetometr BMM150. Tyto senzory umožňují intuitivní funkce uživatelského rozhraní ke zvýšení pohodlí při práci s brýlemi, jako jsou například funkce multi-tap na rámu.

Řešení Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch bude k dispozici v roce 2021 pro velkoobjemové výrobce pod číslem produktu BML500P.

Zdroje:

Reference:
„Kolik lidí na světě nosí brýle?“.
URL: https://www.reference.com/world-view/many-people-world-wear-glasses-e1268cfa00bdbd41 [05.11.2019].

Jan-Willem Bruggink (2013):
„Více než 6 z 10 lidí nosí brýle nebo kontaktní čočky“.
URL: https://www.cbs.nl/en-gb/news/2013/38/more-than-6-in-10-people-wear-glasses-or-contact-lenses [05.11.2019].

2020011203 / 14.01.2020 / Různé / BOSCH /

Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch 
Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch
Na CES® v Las Vegas, v Nevadě, Bosch Sensortec uvádí na trh jedinečný inovativní optický systém Smartglasses Light Drive pro chytré brýle. Modul Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch v sobě ukrývá kompletní řešení s jediným zdrojem, který je tvořen zrcadly MEMS, optickými prvky, senzory a inteligentním softwarovým připojením. Toto integrované řešení poskytuje čistý vizuální zážitek s nezkresleným a vždy ostrým obrazem - dokonce i na přímém slunečním světle.
.....
Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení
Bosch usiluje o vedoucí postavení na trhu kamerové techniky
.....
Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení 
Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku 
Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku
Systém eStroller představuje revoluci v komfortu a bezpečnosti
.....
Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka
Lehký, vzdušný, minimalistický design, futuristický vnější plášť tvořený obrazovkou a sklem a prostorný interiér – takhle nějak by mohli architekti popsat novou strukturu, ale ve skutečnosti se tento popis hodí i na zcela novou třídu vozidla a nový typ mobility: elektřinou poháněná vozidla kyvadlové dopravy bez řidiče, která se téměř nehlučně proplétá městskými centry a je propojená s jejich prostředím.
.....
Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka 
Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy 
Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy
.....
Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel
Světová premiéra pro „Innovision Cockpit“ nového Volkswagen Touareg
.....
Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel 
SiTime a Bosch urychlují inovace v časování MEMS pro 5G a IoT
SiTime a Bosch urychlují inovace v časování MEMS pro 5G a IoT
SiTime Corporation, přední poskytovatel řešení z oblasti časování MEMS, a společnost Bosch, světový dodavatel technologií a služeb, informovaly o strategickém partnerství v rámci technologií a služeb pro urychlení inovací v oblasti časování mikroelektronických mechanických systémů (MEMS = MicroElectroMechanical Systems). SiTime bude se společností Bosch spolupracovat na vývoji procesů pro produkty MEMS rezonátorů nové generace.
.....
Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia
Automatizovaná vozidla jsou komplexní jezdící počítače. Tento výrok platí zejména tehdy, když se mají samostatně pohybovat také v městském provozu a s využitím velkého množství růžných senzorů prostředí. Při své spolupráci zaměřené na vysoce automatizované řízení bez řidiče nyní společnosti Bosch a Daimler definovaly nezbytnou výpočetní sílu pro svůj řídicí systém.
.....
Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia 
Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty
Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty
Bosch vyvinul novou 48 voltovou baterii pro hybridy žádanou po celém světě. Podobně jako elektrická hnací náprava Bosch, je také nová 48 voltová baterie standardizovaná pro jednoduchou integraci do nových modelů vozů. Etablovaní výrobci i startupy tak mohou upustit od dlouhého a drahého vývoje. „Bosch je inkubátorem pro elektromobilitu. Pomáháme výrobcům snižovat doby vývoje a dostat se rychle na trh,“ uvádí Dr. Rolf Bulander, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH a vedoucí obchodní oblasti Mobility Solutions.
.....
Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
Světová premiéra v parkovací garáži muzea Mercedes-Benz
.....
Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
První na světě: Bosch vytváří mapu, která využívá radarové signály pro automatizované řízení
První na světě: Bosch vytváří mapu, která využívá radarové signály pro automatizované řízení
Bosch a holandský poskytovatel map a dopravních informací TomTom dosáhli průlomu při vývoji map s vysokým rozlišením pro automatizované řízení. Dodavatel technologie a služeb se stal prvním na světě, který vytvořil lokalizační vrstvu s využitím radarových signálů – což bude pro mapy tohoto typu nezbytné.
.....
Bosch Sensortec v těchto dnech představuje senzor barometrického tlaku BMP380, svůj nejmenší a nejvýkonnější senzor s kompaktními rozměry pouhých 2,0 x 2,0 x 0,75 mm3.
BMP380 je určen pro rostoucí trh v oblasti her, sportu a péče o zdraví, a rovněž i vnitřní a venkovní navigace. Díky měření barometrického tlaku umožnuje senzor dronům, smartphonům, tabletům, nositelné elektronice a dalším mobilním zařízením přesně určovat výškové změny, a to jak ve vnitřním tak venkovním prostředí.
.....
Bosch Sensortec v těchto dnech představuje senzor barometrického tlaku BMP380, svůj nejmenší a nejvýkonnější senzor s kompaktními rozměry pouhých 2,0 x 2,0 x 0,75 mm3. 
Vstřikování vody. Voda namísto benzínu: Inovace od firmy Bosch snižuje spotřebu paliva až o 13 procent 
Vstřikování vody. Voda namísto benzínu: Inovace od firmy Bosch snižuje spotřebu paliva až o 13 procent
Věděli jste, že i vyspělé benzínové motory vyplýtvají zhruba pětinu svého paliva? Zejména při vysokých otáčkách motoru se část benzínu namísto pohonu využije na chlazení.
.....
Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol
Bosch nepolevuje na své cestě k růstu a má v plánu letos zaměstnat po celém světě asi 14 000 absolventů vysokých škol. V budoucnu najde uplatnění u tohoto globálního dodavatele technologií a služeb stále větší počet softwarových specialistů.
.....
Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol 
Novinky ve vysokotlakých čističích: Maximální spokojenost, minimální námaha! 
Novinky ve vysokotlakých čističích: Maximální spokojenost, minimální námaha!
Vysokotlaké čističe Bosch jsou koncipované tak, aby bez námahy zvládly čištění všeho druhu ve venkovním prostředí. Kompaktní, jednoduše uložitelné a ovladatelné, pro bezproblémové čištění a obdivuhodné výsledky.
.....
Bosch PSR & PSB Ergonomic: pohodová práce
Jedinečná konstrukce nové série Ergonomic zabezpečuje pohodlné a šetrné držení rukou. Díky perfektní manipulaci se síla přenáší přesněji a s lepší kontrolou. Tato nová koncepce byla vyznamenána značkou kvality AGR „Zdravá záda“. Zkrátka práce bez námahy v každé poloze.
.....
Bosch PSR & PSB Ergonomic: pohodová práce
PRA MultiPower: tak trochu jiné rádio
PRA MultiPower: tak trochu jiné rádio
Rádio PRA MultiPower se vyznačuje velmi kvalitním zvukem a má několik možností pro připojení mobilních koncových zařízení. Kromě rozhraní Bluetooth má mobilní reproduktor dva vstupy AUX pro bezprostřední přístup k hudbě
.....
Nové aplikace pro senzorovou techniku a algoritmy
Inteligence pro pole: Zemědělský robot Bosch automaticky likviduje plevele a bez jedu
.....
Nové aplikace pro senzorovou techniku a algoritmy
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma týdne

Digi-Key Electronics
Adresář


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH
Kalendář
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813