Adresář
 

TE Connectivity
 

akYtec GmbH
 

SOS electronic s.r.o.
 

MARVELL
 

Taiwan Semiconductor
 

ROHM Semiconductor
 

ČEZ a.s.
 

Pickering Interfaces Ltd
 

Foremost Electronics
 

RS Components Sp. z o.o.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

ABB
 

ACS Motion Control
 

Visual Communications Company, LLC
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f
GT-900B
 
Kufříkové sady nářadí firmy GOLDTOOL
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Společnost RS Components oznámila prodej
MC4
 
Sady solárních konektorů MC4
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
G2RV-SR
 
Reléové moduly rozhraní OMRON řady G2RV-
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
AQZ202
 
Relé PhotoMOS s vysokým výkonem: nové ty

Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů

Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů

Silná trojice sprejů Kontakt Chemie pro kvalitní a spolehlivý kontakt v cenově zvýhodněném balení.

Nejčastější příčinou poruch bývá špatný nebo přerušený kontakt.

Možná máte také zkušenost, že ani spoj dvou pozlacených kontaktů není 100% zárukou spolehlivosti v náročných podmínkách průmyslového prostředí. Typickým příkladem je např. "výpadek" běžné SIM karty s pozlacenými kontakty v držáku s pozlacenými kontakty.

Prozíraví výrobci, kteří automaticky ošetřují kontakty svých zařízení (různé svorkovnice, konektory…) již při finalizaci výrobku výrazně zvyšují spolehlivost výrobku. Největší vliv na spolehlivost kontaktů vašeho zařízení bude mít pochopitelně prostředí, v jakém zařízení pracuje. Časově nenáročné a finančně úsporné ošetření např. sprejem KONTAKT 61 však můžeme obecně doporučit jako základní krok k zajištění bezporuchového provozu.

Pokud hovoříme o průběžné údržbě nebo dokonce o opravě, tehdy je vždy vhodné ošetřit i elektrické kontakty, otázkou už jen zůstává čím. V dnešní době vyhrávají jednoduchá a rychlá řešení, protože čas jsou peníze. Proto je lákavé použít spreje typu 2v1 nebo 3v1, to ale seriózní výrobci nedoporučují jako ideální řešení.

Proč? Kontakty, které jsou již nějakou dobu v provozu, jsou téměř vždy pokryty často neviditelnou vrstvou oxidů a mikroskopických depozitů pocházejících z okolí. K důkladnému odstranění vrstev oxidů je proto třeba úplně jiné složení přípravku, než na následné ošetření a konzervaci. Přípravek k odstranění oxidů má mimo jiné obyčejně i mírně kyselý charakter a zbytky po ošetření se doporučují vymýt.

Proto nabízí Kontakt Chemie již mnoho let tři přípravky pro dokonalé ošetření kontaktů ve třech krocích. Jsou to KONTAKT 60, KONTAKT WL a KONTAKT 61. Tyto tři přípravky nejsou nové, naopak, jsou dlouholetými stálicemi v našem sortimentu. Ať už je znáte a pravidelně používáte nebo máte zájem poprvé vyzkoušet, nyní je ten správný čas díky jedinečné promo akci.

Ve spolupráci s výrobcem jsme pro vás připravili set tří přípravků KONTAKT 60+61+WL pod názvem KONTAKT TRIO za výhodnou cenu.

KONTAKT 60 - kromě korozi rozpouštějících substancí obsahuje sprej směs rozpouštědel, která rozpouštějí mastná a pryskyřičná rezidua. V praxi postačuje již několik kapek přípravku na každý pár kontaktů. Pokud jsou kontakty snadno dostupné, mohou se opatrně otřít, např. jemnou papírovou utěrkou, kůží nebo bavlněnými tyčinkami. Pokud není možné poskytnout takovou mechanickou podporu, nechte působit KONTAKT 60 cca 10 až 15 minut.

KONTAKT WL - je čistič, nezanechávající žádná rezidua, určený jako oplach k odstranění nánosů po použití spreje KONTAKT 60. Odplavuje produkty koroze, mastnotu a špínu.

KONTAKT 61 - sprej k čištění ale zejména ošetření, určený pro všechny typy elektrických kontaktů. Mix rozpouštědel v KONTAKT 61 rozpouští mastnou nečistotu, olej a pryskyřičné usazeniny, vytváří kluzný mazací film, vytěsňuje vlhkost a chrání proti korozi a opotřebení. Může být použit jako čistič kontaktů, kromě případů kdy jsou zkorodované, v tom případě doporučujeme použít KONTAKT 60.

KONTAKT 61 je velmi vhodný pro mazání kluzných a plug-in kontaktů kdy redukuje náchylnost na opotřebení.

Nejoptimálnější výsledky však dosáhnete, pokud při péči o kontakty použijete všechny tři spreje ve třech krocích:

1. Na kontakt aplikujte sprej KONTAKT 60, který rozpustí oxidy a těžce odstranitelné depozity.

2. Rozpuštěné nečistoty a produkty koroze následně opláchněte přípravkem KONTAKT WL.

3. Nakonec použijte sprej KONTAKT 61 jako ochranný film s dlouhodobým účinkem proti korozi a opotřebení.

Všechny tři přípravky jsou bezpečné pro drtivou většinu plastů běžně používaných v elektronice. Spreje Kontakt Chemie jsou jedničkou v péči o kontakty. Proto vám přinášíme tento speciální set tří přípravků KONTAKT TRIO (KONTAKT 60+61+WL), dostupný za výhodnou cenu pouze do vyprodání skladových zásob.

A pokud potřebujete účinné řešení i na prach, doporučujeme sprej Dust Off 67, který je momentálně také za zvýhodněnou cenu. Dust Off je bezpečný a nehořlavý, se silným průtokem. Patří mezi dražší přípravky, je však plněn velkým množstvím inertního plynu, praktická vydatnost v reálných podmínkách je proto velmi vysoká.

Pokud máte zájem o produkty značky Kontakt Chemie, nebo potřebujete další informace, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz.

2019120603 / 14.12.2019 / Nářadí a pomůcky / SOS electronic s.r.o. /

Infrakamery, které vidí až 4x více detailů než jejich předchůdci
Infrakamery, které vidí až 4x více detailů než jejich předchůdci
Nové infrakamery TG267 a TG297 výrazně urychlují proces tepelné diagnostiky. Rozlišení 160x120px, kombinovaný obraz MSX, nový laser, větší displej nebo snadný přenos dat do mobilních zařízení nyní navíc dostanete za cenu lepší, než byste čekali.
.....
Modul FIS5084 odhalí únik HFC
Stručný návod jak funguje FIS modul pro detekci úniků chladiva, shrnutí jeho vlastností a technické detaily, které nenajdete v běžně dostupném datasheetu.
.....
Modul FIS5084 odhalí únik HFC
Robustné krabičky s elegantným dizajnom
Robustné krabičky s elegantným dizajnom
Séria krabičiek Hammond 1557 prináša prekvapivo príťažlivé riešenie priemyselnej vodotesnej krabičky, s tromi možnosťami montáže, pre rôzne ovládacie panely alebo monitorovacie jednotky.
.....
TŘI důvody pro DC/DC měniče série TRI
Zesílený izolační systém, vysoká přechodná imunita a kompaktní pouzdro DIP24. Díky nejnovějším certifikátům bezpečnosti IT je řada TRI značky TRACOPOWER perfektní volbou pro náročné aplikace v průmyslu, dopravě a přístrojové technice.
.....
TŘI důvody pro DC/DC měniče série TRI
Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty
Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty
Dvě SIM karty nám dávají možnost volby operátora s lepším pokrytím, jakož i možnost využívat 4G nebo LPWA technologie. Držák Attend série 115S pro dvě nano-SIM karty má oproti konkurenci několik ověřených výhod.
.....
Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů
Silná trojice sprejů Kontakt Chemie pro kvalitní a spolehlivý kontakt v cenově zvýhodněném balení.
.....
Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů
Krystaly a krystalové oscilátory Ansen
Krystaly a krystalové oscilátory Ansen
Bez krystalových oscilátorů by neexistovala bezdrátová komunikace, přijímače GPS nebo Ethernet. Rozšiřujeme proto portfolio dodavatelů o renomovaného výrobce ANSEN. Ačkoliv existují nové technologie jako MEMS oscilátory, dominantním zdrojem přesné a stabilní frekvence stále zůstávají krystalové oscilátory.
.....
6x6 nových krabiček pro vaše zařízení
Pokud jste mezi průmyslovými krabičkami Hammond série 1554 nebo 1555 dosud nenašli "vaši" velikost, pravděpodobně už najdete. Hammond nabízí 6 nových velikostí a 36 různých kombinací oblíbených plastových krabiček.
.....
6x6 nových krabiček pro vaše zařízení
EA PlugS – malý OLED displej s přidanou hodnotou
EA PlugS – malý OLED displej s přidanou hodnotou
Podpora grafických funkcí, USB rozhraní, kapacitní dotykový panel, estetický skleněný rámeček a jednoduchá montáž – samé plusy pro hladký a rychlý vývoj vaší aplikace.
.....
Antivandal přepínače série MSM LA
Nabídka antivandal tlačítek je relativně široká, ovšem přepínačů je již méně. Rozšířili jsme proto svou skladovou nabídku o základní modely antivandal přepínačů ze série MSM LA 19 a 22.
.....
Antivandal přepínače série MSM LA 
Apacer přináší nové technologie pro SSD
Apacer přináší nové technologie pro SSD
Nové SSD Apacer zlepšují již tak vysokou životnost, bezpečnost a odolnost vůči vlivům prostředí. Podívejte se blíže, jak to dokázali.
.....
S TEL 10WI získáte více prostoru na DPS
Traco Power 10W DC/DC měnič pro prostorově omezené aplikace.
.....
S TEL 10WI získáte více prostoru na DPS
Umělá inteligence na okraji i vaší sítě
Umělá inteligence na okraji i vaší sítě
Toto není hudba budoucnosti, s hardwarem AAEON zvládnete nasazení umělé inteligence už nyní. Jak to funguje, a co vše k tomu potřebujete se dočtete v článku.
.....
Více než 100 nových aktivních hrotů pro každý spoj
Největší rozšíření produktů Weller zahrnuje tři pájecí ručky a více než 100 hrotů s aktivním ohřevem, vhodných pro mikroskopickou práci až po pájení chladičů a LED na DPS s hliníkovou základnou.
.....
Více než 100 nových aktivních hrotů pro každý spoj
Osciloskopy, které vás překvapí nadstandardními funkcemi již v základní výbavě
Osciloskopy, které vás překvapí nadstandardními funkcemi již v základní výbavě
Obrovské množství užitečných funkcí a koncepce otevřená budoucímu růstu, to jsou osciloskopy série RTB 200x od Rohde&Schwarz.
.....
Vyměňte dobré relé za ještě lepší
Finder našel nové, univerzálnější a levnější řešení. Dobře známá relé sérií 44.52 a 44.62 nahradí novou sérií 40.62.
.....
Vyměňte dobré relé za ještě lepší
WINSTA - perfektní v detailech
WINSTA - perfektní v detailech
Systém označení konektorového systému firmy WAGO je navržen tak, aby byl optimální pro elektroinstalace budov. Zahrnuje propojení napájecího napětí se spotřebiči, ale i sběrnicové linky pro automatizační techniku v budovách.
.....
Sensirion žije senzory
Přehled základních informací a našich tipů k senzorům CO2, VOC, vlhkosti, teploty, průtoků kapalin a plynů. Pokud hledáte řešení, Sensirion vás nezklame.
.....
Sensirion žije senzory
Zajímavé videa


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit


Floppy Music, Michael Jackson: "Billie Jean" played on FDD and HDD


The Floppotron: Hawaii Five-O
Firma týdne

TE Connectivity
Adresář


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


Pickering Interfaces Ltd


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


Willow Technologies


ABB


ACS Motion Control


Visual Communications Company, LLC


LASER COMPONENTS


TME Czech Republic s.r.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


IPETRONIK
Kalendář
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
embedded world 2020, Nuremberg, 25.2.-27.2.2020
AMPER 2020, Brno, 17.3.-20.3.2020
ELEKTRO 2020, MOSKVA, Rusko, 8.6.-11.6.2020
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813