Adresář
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
 

TTI, Inc.
 

ANRITSU
 

Power Integrations
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f

Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů

Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů

Silná trojice sprejů Kontakt Chemie pro kvalitní a spolehlivý kontakt v cenově zvýhodněném balení.

Nejčastější příčinou poruch bývá špatný nebo přerušený kontakt.

Možná máte také zkušenost, že ani spoj dvou pozlacených kontaktů není 100% zárukou spolehlivosti v náročných podmínkách průmyslového prostředí. Typickým příkladem je např. "výpadek" běžné SIM karty s pozlacenými kontakty v držáku s pozlacenými kontakty.

Prozíraví výrobci, kteří automaticky ošetřují kontakty svých zařízení (různé svorkovnice, konektory…) již při finalizaci výrobku výrazně zvyšují spolehlivost výrobku. Největší vliv na spolehlivost kontaktů vašeho zařízení bude mít pochopitelně prostředí, v jakém zařízení pracuje. Časově nenáročné a finančně úsporné ošetření např. sprejem KONTAKT 61 však můžeme obecně doporučit jako základní krok k zajištění bezporuchového provozu.

Pokud hovoříme o průběžné údržbě nebo dokonce o opravě, tehdy je vždy vhodné ošetřit i elektrické kontakty, otázkou už jen zůstává čím. V dnešní době vyhrávají jednoduchá a rychlá řešení, protože čas jsou peníze. Proto je lákavé použít spreje typu 2v1 nebo 3v1, to ale seriózní výrobci nedoporučují jako ideální řešení.

Proč? Kontakty, které jsou již nějakou dobu v provozu, jsou téměř vždy pokryty často neviditelnou vrstvou oxidů a mikroskopických depozitů pocházejících z okolí. K důkladnému odstranění vrstev oxidů je proto třeba úplně jiné složení přípravku, než na následné ošetření a konzervaci. Přípravek k odstranění oxidů má mimo jiné obyčejně i mírně kyselý charakter a zbytky po ošetření se doporučují vymýt.

Proto nabízí Kontakt Chemie již mnoho let tři přípravky pro dokonalé ošetření kontaktů ve třech krocích. Jsou to KONTAKT 60, KONTAKT WL a KONTAKT 61. Tyto tři přípravky nejsou nové, naopak, jsou dlouholetými stálicemi v našem sortimentu. Ať už je znáte a pravidelně používáte nebo máte zájem poprvé vyzkoušet, nyní je ten správný čas díky jedinečné promo akci.

Ve spolupráci s výrobcem jsme pro vás připravili set tří přípravků KONTAKT 60+61+WL pod názvem KONTAKT TRIO za výhodnou cenu.

KONTAKT 60 - kromě korozi rozpouštějících substancí obsahuje sprej směs rozpouštědel, která rozpouštějí mastná a pryskyřičná rezidua. V praxi postačuje již několik kapek přípravku na každý pár kontaktů. Pokud jsou kontakty snadno dostupné, mohou se opatrně otřít, např. jemnou papírovou utěrkou, kůží nebo bavlněnými tyčinkami. Pokud není možné poskytnout takovou mechanickou podporu, nechte působit KONTAKT 60 cca 10 až 15 minut.

KONTAKT WL - je čistič, nezanechávající žádná rezidua, určený jako oplach k odstranění nánosů po použití spreje KONTAKT 60. Odplavuje produkty koroze, mastnotu a špínu.

KONTAKT 61 - sprej k čištění ale zejména ošetření, určený pro všechny typy elektrických kontaktů. Mix rozpouštědel v KONTAKT 61 rozpouští mastnou nečistotu, olej a pryskyřičné usazeniny, vytváří kluzný mazací film, vytěsňuje vlhkost a chrání proti korozi a opotřebení. Může být použit jako čistič kontaktů, kromě případů kdy jsou zkorodované, v tom případě doporučujeme použít KONTAKT 60.

KONTAKT 61 je velmi vhodný pro mazání kluzných a plug-in kontaktů kdy redukuje náchylnost na opotřebení.

Nejoptimálnější výsledky však dosáhnete, pokud při péči o kontakty použijete všechny tři spreje ve třech krocích:

1. Na kontakt aplikujte sprej KONTAKT 60, který rozpustí oxidy a těžce odstranitelné depozity.

2. Rozpuštěné nečistoty a produkty koroze následně opláchněte přípravkem KONTAKT WL.

3. Nakonec použijte sprej KONTAKT 61 jako ochranný film s dlouhodobým účinkem proti korozi a opotřebení.

Všechny tři přípravky jsou bezpečné pro drtivou většinu plastů běžně používaných v elektronice. Spreje Kontakt Chemie jsou jedničkou v péči o kontakty. Proto vám přinášíme tento speciální set tří přípravků KONTAKT TRIO (KONTAKT 60+61+WL), dostupný za výhodnou cenu pouze do vyprodání skladových zásob.

A pokud potřebujete účinné řešení i na prach, doporučujeme sprej Dust Off 67, který je momentálně také za zvýhodněnou cenu. Dust Off je bezpečný a nehořlavý, se silným průtokem. Patří mezi dražší přípravky, je však plněn velkým množstvím inertního plynu, praktická vydatnost v reálných podmínkách je proto velmi vysoká.

Pokud máte zájem o produkty značky Kontakt Chemie, nebo potřebujete další informace, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz.

2019120603 / 14.12.2019 / Nářadí a pomůcky / SOS electronic s.r.o. /

Král modulů LTE Cat4
Král modulů LTE Cat4
Nový Quectel modul EG25-G je optimalizován speciálně pro aplikace M2M a IoT. Je celosvětově 4G kompatibilní a díky 3GPP Rel. 11. a technologii LTE poskytuje maximální rychlost přenosu dat až 150Mb/s downlink a 50Mbps uplink. Modul EG25-G jsme zařadili mezi náš skladový sortiment.
.....
Ověřené a vylepšené senzory pro měření rozdílu tlaků
Senzory série SDP800 firmy Sensirion jsou spolehlivým řešením pro precizní měření průtoku vzduchu v nejnáročnějších, ale na náklady citlivých aplikacích pro ohřev, ventilaci a klimatizaci (HVAC), jako je řízení průtoku ve ventilačních rozvodech (VAV), řízení kotlů, větrání s rekuperací a monitorování filtrů.
.....
Ověřené a vylepšené senzory pro měření rozdílu tlaků
Technické poradenství u vás během naší „Tools Tour“
Technické poradenství u vás během naší „Tools Tour“
V uplynulých týdnech jsme se vydali na turné k vám, přímo do vašich firem. Tvrdíme, že v dnešní digitální době je cenné si naše produkty „osahat“ naživo a popovídat si o nich. Ba co víc, technické rady jsou k nezaplacení.
.....
Svorkovnice v sedmi barvách
Zelená, šedá, černá, modrá, červená, žlutá a oranžová - barevné svorkovnice Euroclamp radikálně snižují možnost nesprávného zapojení.
.....
Svorkovnice v sedmi barvách
Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Náš nový dodavatel je odborník na průmyslovou komunikaci IoT se zaměřením na sériové datové sítě a aplikace M2M. Zárukou jeho odbornosti je i certifikace kvality ISO9001 a 20 let zkušeností v byznysu.
.....
Odolné průmyslové konektory - barevnější a levnější
Konektory série CA Hirschmann mají těleso vyrobené ze zesíleného plastu, jsou mimořádně spolehlivé, dokonce i v těžkých podmínkách s vysokou úrovní vlhkosti a prašnosti. Praktické barevné rozlišení je výhodné při instalaci i při údržbě.
.....
Odolné průmyslové konektory - barevnější a levnější
Vyzkoušejte “PlusMinus” - ideální šroubovák pro jističe a svorkovnice
Vyzkoušejte “PlusMinus” - ideální šroubovák pro jističe a svorkovnice
Speciální šroubovák, který není ani plochý ani křížový, ale kombinuje to nejlepší z obou. A to už je opravdu velké PLUS.
.....
Jak funguje EMC filtr?
Švýcarská společnost Schurter nabízí EMC filtry, proudově kompenzované tlumivky jakož i filtry integrované se zásuvkou, vypínačem a pojistkou. Typický EMC filtr obsahuje proudově kompenzovanou tlumivku a kondenzátory třídy X a Y. Jak to ale funguje?
.....
Jak funguje EMC filtr?
Zhaga. Chytré osvětlení pro chytrá města
Zhaga. Chytré osvětlení pro chytrá města
Moderní LED svítidla budou moci díky senzorům a komunikačním modulům poskytovat i chytré služby. Klíčovou součástí těchto svítidel jsou konektory série LUMAWISE Endurance S. Najdete je v našem sortimentu pod značkou TE Connectivity, která je členem konsorcia Zhaga - organizace pro standardizaci komponentů určených k výrobě LED svítidel pro veřejné osvětlení.
.....
3 praktické sety multimetrů pro spolehlivé měření
3 nejprodávanější multimetry ve třech setech pro průmyslovou údržbu - Fluke IMSK nabízí skvělou příležitost pořídit si špičkový přístroj spolu s klešťovým multimetrem a příslušenstvím za zvýhodněnou cenu se slevou 15%.
.....
3 praktické sety multimetrů pro spolehlivé měření
Na světě je první GSM/NB2 kombinovaný modul 
Na světě je první GSM/NB2 kombinovaný modul
Quectel Wireless Solutions, přední světový dodavatel modulů pro internet věci (IoT), uvedl na trh první kombinovaný modul LTE Cat NB2/GSM s duálním režimem BC92, který podporuje fallback mezi sítěmi GSM a NB-IoT a zajišťuje využití síťového pokrytí obou technologií.
.....
Více konektivity za méně peněz
WizFi360 je rychlý, cenově výhodný a hlavně jednoduchý plug&play WiFi modul WIZnet, který je ideální pro různé mobilní bezdrátové IoT aplikace jako jsou vzdálené monitorování nebo senzorové aplikace.
.....
Více konektivity za méně peněz
Infrakamery, které vidí až 4x více detailů než jejich předchůdci
Infrakamery, které vidí až 4x více detailů než jejich předchůdci
Nové infrakamery TG267 a TG297 výrazně urychlují proces tepelné diagnostiky. Rozlišení 160x120px, kombinovaný obraz MSX, nový laser, větší displej nebo snadný přenos dat do mobilních zařízení nyní navíc dostanete za cenu lepší, než byste čekali.
.....
Modul FIS5084 odhalí únik HFC
Stručný návod jak funguje FIS modul pro detekci úniků chladiva, shrnutí jeho vlastností a technické detaily, které nenajdete v běžně dostupném datasheetu.
.....
Modul FIS5084 odhalí únik HFC
Robustné krabičky s elegantným dizajnom
Robustné krabičky s elegantným dizajnom
Séria krabičiek Hammond 1557 prináša prekvapivo príťažlivé riešenie priemyselnej vodotesnej krabičky, s tromi možnosťami montáže, pre rôzne ovládacie panely alebo monitorovacie jednotky.
.....
TŘI důvody pro DC/DC měniče série TRI
Zesílený izolační systém, vysoká přechodná imunita a kompaktní pouzdro DIP24. Díky nejnovějším certifikátům bezpečnosti IT je řada TRI značky TRACOPOWER perfektní volbou pro náročné aplikace v průmyslu, dopravě a přístrojové technice.
.....
TŘI důvody pro DC/DC měniče série TRI
Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty
Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty
Dvě SIM karty nám dávají možnost volby operátora s lepším pokrytím, jakož i možnost využívat 4G nebo LPWA technologie. Držák Attend série 115S pro dvě nano-SIM karty má oproti konkurenci několik ověřených výhod.
.....
Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů
Silná trojice sprejů Kontakt Chemie pro kvalitní a spolehlivý kontakt v cenově zvýhodněném balení.
.....
Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma týdne

Digi-Key Electronics
Adresář


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH
Kalendář
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.com



All trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813