HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f
GT-900B
 
Kufříkové sady nářadí firmy GOLDTOOL
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Společnost RS Components oznámila prodej
MC4
 
Sady solárních konektorů MC4
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
G2RV-SR
 
Reléové moduly rozhraní OMRON řady G2RV-
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
AQZ202
 
Relé PhotoMOS s vysokým výkonem: nové ty

Přehledné značení šetří čas

Přehledné značení šetří čas

Správné a kvalitní značení komponent, svorkovnic nebo kabelů je zárukou bezproblémového a rychlého servisu. Do složitých zařízení vnáší přehled a řád. Proto Wago nabízí ucelený systém značení, jež Vám pomůže se zorientovat. Kdo značí, nehledá!

Jistě se vám již stalo, že jste se ocitli před rozvaděčem, kde chyběly popisky komponent, svorkovnic nebo kabelů. V takovém rozvaděči je orientace velice nepřehledná a trvá dlouhou dobu, než najdete to, co hledáte.

Za svou dlouholetou praxi jsem se s tímto nešvarem setkal již mnohokrát. Často bývá správné a kvalitní značení podceňováno a je použit třeba jen nalepený papírový štítek s ručně napsanou popiskou.

Je pravdou, že takovéto označení je vždy lepší jak žádné, ale na druhou stranu za pár měsíců nápisy vyblednou, štítky se odlepí nebo jinak poškodí a skrytý problém je na světě. Na funkci zařízení to nemá žádný vliv až do doby, kdy dojde k poruše a je třeba provést opravu. V tento moment chybějící značení velice ztěžuje orientaci a identifikace komponent dle dokumentace je zdlouhavá.

Tomuto můžeme předejít použitím kvalitního značení, které se vlivem působení okolních vlivů nepoškodí a zachová si po celou dobu životnosti zařízení ve kterém je použito perfektní čitelnost. Podívejme se, jaké máme tedy možnosti.

Společnost Wago nabízí rozmanité druhy štítků, které můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií: Předtištěné a prázdné.

Předtištěné štítky:

209-50x nám značně ulehčí jejich přípravu a v podstatě je můžeme rovnou použít. Hodí se ideálně pro značení svorkovnic a jednotlivých vodičů. Zde většinou vystačíme pouze s číselným označením, ale máme samozřejmě k dispozici krom čísel a písmen i běžné značky a piktogramy.

Prázdné štítky:

793-501 naopak přináší naprostou volnost a můžeme je použít pro značení celých kabelových svazků, různých komponent a všude tam, kde potřebujeme jedinečné značení. Nevýhodou je nutnost nadepsání těchto štítků. To můžeme udělat i ručně pomocí speciálních popisovačů s otěru vzdornou barvou jako například popisovač Wago 210-110.

V případě, kdy je potřeba nadepsat větší množství štítků už budeme potřebovat popisování trochu zautomatizovat. Pro tento případ je k dispozici smartPRINTER (termotransférová tiskárna).

Všechny štítky se vyrábí v různém provedení. Máme k dispozici značení pro vodiče, kabely, hadice ve formě návleku, který se snadno nasune a buď má již předtištěné značení, nebo můžeme i vložit vhodný štítek s popisem. Velice oblíbené jsou i varianty připevňované stahovací páskou, které jdou pohodlně připevnit na kabel nebo hadici bez nutnosti demontáže. Pro montáž na různé svorky a komponenty můžeme použít štítky se zámkem na nacvaknutí. Samozřejmě nechybí ani nalepovací štítky pro snadnou a rychlou montáž.
Jak vidíte možností je opravdu mnoho, takže již není důvod při opravách tápat a složitě luštit co kam vede.

Ukázky značení: Protože obrázek je lepší jak tisíc slov, podívejme se na možná použití značení.

Termotransferová tiskárna smartPRINTER s bohatým příslušenstvím Vám umožní rychlý a přesný tisk značení.

Díky použité technologii termotransferu je vytištěný štítek možno okamžitě použít a nehrozí rozmazání nebo setření. Při tisku většího množství štítků jistě oceníte i možnost doplnit tiskárnu o řezací jednotku, která přesně vytištěné štítky nadělí na potřebnou velikost.


Na tomto obrázku vidíte ukázku možného řešení značení svorkovnice víceřádkovou popisovací páskou.

Lze použít i  WMB Inline dodávané na kotoučích pro různé velikosti svorek.Zde je ukázka značení vodičů pomocí návleků doplněných o štítek s popiskou.

Samozřejmě jsou k dispozici různé velikosti od malých vodičů až po větší kabely nebo hadice.

Taktéž je možno použít smršťovací bužírky nebo značení připevněné stahovací páskou.Značení komponent je možné nalepovacími štítky o libovolných délkách nebo daných rozměrů.

Samozřejmostí jsou i přístrojové štítky s větším množstvím údajů pro značení větších celků jako například rozvaděčů, nebo různých přístrojů.Zajímavou možností pro přípravu popisků je i možnost automatického generování dat pro tisk. Například z CAE aplikací (EPLAN, WSCAD, E3).

Dobrým pomocníkem může být smartDESIGNER, jež je k dispozici zdarma, nevyžaduje instalaci a pro chod mu stačí pouze webový prohlížeč.

V něm si snadno v 3D prostředí můžete připravit kompletní sestavy a následně vygenerovat data pro tisk na smartPRINTERu.


Pokud potřebujete další informace k těmto produktům značky WAGO, nebo chcete poradit, napíšte nám na info@soselectronic.cz


Zajímavé vlastnosti:
  • Snadná montáž na libovolné komponenty.
  • Předtištěné varianty štítků.
  • Různé druhy upevnění: nalepovací, návlekové, zacvakávací, smršťovací návleky, upevnění vázací páskou.
  • U menšího množství štítků možnost ručního značení nestíratelným popisovačem, při větším počtu tisk na termo tiskárně.
  • Možnost exportu dat z CAE aplikací (EPLAN, WSCAD, E3).

Zdroj: http://www.soselectronic.cz/articles/wago/prehledne-znaceni-setri-cas-2289 

2019051402 / 23.05.2019 / Různé / SOS electronic s.r.o. /

WINSTA - perfektní v detailech
WINSTA - perfektní v detailech
Systém označení konektorového systému firmy WAGO je navržen tak, aby byl optimální pro elektroinstalace budov. Zahrnuje propojení napájecího napětí se spotřebiči, ale i sběrnicové linky pro automatizační techniku v budovách.
.....
Sensirion žije senzory
Přehled základních informací a našich tipů k senzorům CO2, VOC, vlhkosti, teploty, průtoků kapalin a plynů. Pokud hledáte řešení, Sensirion vás nezklame.
.....
Sensirion žije senzory
SOS electronic webinář: Jak nastavit PICO-PI-IMX8M-MINI-2G-DEV pro svoji první Qt aplikaci?
SOS electronic webinář: Jak nastavit PICO-PI-IMX8M-MINI-2G-DEV pro svoji první Qt aplikaci?


SOS ELECTRONIC - Termín: 2019.09.11 10:00 - 11:00
.....
Krystaly a krystalové oscilátory Ansen
Bez krystalových oscilátorů by neexistovala bezdrátová komunikace, přijímače GPS nebo Ethernet. Rozšiřujeme proto portfolio dodavatelů o renomovaného výrobce ANSEN. Ačkoliv existují nové technologie jako MEMS oscilátory, dominantním zdrojem přesné a stabilní frekvence stále zůstávají krystalové oscilátory.
.....
Krystaly a krystalové oscilátory Ansen
Přežije tučňák v poušti?
Přežije tučňák v poušti?
Pravděpodobně ne. Ani obyčejný síťový kabel nepřežije v drsném průmyslovém prostředí bez újmy. Instalací robustního kabelu zabráníte nežádoucím druhotným nákladům a zajistíte bezpečnost vaší sítě.
.....
W6100 je připraven na IPv6
S rychlým růstem IoT zařízení připojených k internetu se ukázalo, že pro jejich připojení bude potřeba mnohem více IP adres, než je k dispozici v IPv4 adresním prostoru. Wiznet má řešení.
.....
W6100 je připraven na IPv6
Videozáznam z webináře o technologii LPWA
Videozáznam z webináře o technologii LPWA
Jsme nadšeni z vašeho zájmu o náš webinář „SOS Webinar with Quectel: LPWA (NB-IoT + LTE Cat M1)“. Tak vysoká účast u technicky zaměřených webinářů není vždy samozřejmostí.
.....
Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Náš nový dodavatel je odborník na průmyslovou komunikaci IoT se zaměřením na sériové datové sítě a aplikace M2M. Zárukou jeho odbornosti je i certifikace kvality ISO9001 a 20 let zkušeností v byznysu.
.....
Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Přeskočte vývoj s ESP-Jumpstart
Přeskočte vývoj s ESP-Jumpstart
Nová referenční příručka Espressif vám poradí, jak co nejrychleji proměnit své nápady na skutečné produkty na bázi ESP32.
.....
Modul SVM30 - hotové řešení pro HVAC aplikace
SVM30 měří koncentraci VOC, relativní vlhkost, teplotu a vypočítává koncentraci CO2eq z naměřené koncentrace H2. Používá senzory SGP30 a SHTC1. Na první pohled se však zdá být příliš velký, posuďte sami.
.....
Modul SVM30 - hotové řešení pro HVAC aplikace
RTC-1010: Optimální kombinace výkonu, odolnosti a rozhraní
RTC-1010: Optimální kombinace výkonu, odolnosti a rozhraní
Odolný 10,1" tablet je dokonalým nástrojem pro servis a údržbu v průmyslu nebo mobilní HMI. Nabízí standardní průmyslové konektory a rozhraní, akumulátor vyměnitelný za chodu a volitelnou čtečku čárových kódů. Navíc umožňuje přizpůsobení na míru Vašim potřebám.
.....
Série THL15WI pracuje s výkonem 15W v menším pouzdru
Vyšší energetická účinnost, zachování kvality a nižší náklady. Tyto parametry byly základem pro založení nové rodiny 15W DC/DC měničů TRACO v pouzdru o rozměru 1" x 1" x 0,4".
.....
Série THL15WI pracuje s výkonem 15W v menším pouzdru
Praktické rady pro kvalitní a efektivní ruční pájení
Praktické rady pro kvalitní a efektivní ruční pájení
Poškozené součástky vysokou teplotou nebo naopak nedostatečně prohřáté spoje, krátká životnost hrotů a pájecích ruček, nedostatečné rozlévání pájky atd. atd. Znáte to? I my, proto vám přinášíme odpovědi na nejčastější otázky a potíže při ručním pájení.
.....
Jak vybudovat spolehlivý systém inteligentního osvětlení jednoduše a rychle
S použitím standardizovaných komponentů od TE Connectivity může být vaše řešení veřejného osvětlení unikátní. Nové produkty pro tuto oblast najdete v našem skladovém sortimentu.
.....
Jak vybudovat spolehlivý systém inteligentního osvětlení jednoduše a rychle
Technologie NFC v 7 bodech
Technologie NFC v 7 bodech
Bezkontaktní karty, bluetooth, bezdrátová komunikace, NFC… technologie, které jsou tu pro nás a používají se denně. Ale rozumíme jim?
.....
Malé velké relé
Pouze 15mm automobilové relé FBR51ND12-WI spíná až 35A. Japonci slisovali dlouholeté zkušenosti a svoji preciznost do malého relé. Spolehlivé a také u nás osvědčené relé však najde široké uplatnění i mimo auta.
.....
Malé velké relé
Nejpoužívanější 2J antény s montáží na konektor
Nejpoužívanější 2J antény s montáží na konektor
Dobrá anténa je zárukou úspěchu. Můžete mít výborné pokrytí, perfektní IoT modul, pokud ale nemáte dobrou anténu, je Váš projekt v ohrožení. Proto raději neriskujte a vyberte si z nejpoužívanějších konektorových antén od společnosti 2J.
.....
Přehledné značení šetří čas
Správné a kvalitní značení komponent, svorkovnic nebo kabelů je zárukou bezproblémového a rychlého servisu. Do složitých zařízení vnáší přehled a řád. Proto Wago nabízí ucelený systém značení, jež Vám pomůže se zorientovat. Kdo značí, nehledá!
.....
Přehledné značení šetří čas
Firma týdne

TE Connectivity
Adresář


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


Pickering Interfaces Ltd


NEXPERIA


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


Willow Technologies


ABB


ACS Motion Control


Visual Communications Company, LLC


LASER COMPONENTS


TME Czech Republic s.r.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT
Kalendář
electronicAsia 2019, Hong Kong, 13.10.-16.10.2019
Hong Kong Electronics Fair, 13.10.-16.10.2019
TAITRONICS 2019, Taipei, Taiwan, 16.10.-18.10.2019
productronica 2019, Munich, DE, 12.-15.11.2019
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813