Adresář
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
 

TTI, Inc.
 

ANRITSU
 

Power Integrations
 

AXIOMTEK
 

TDK Corporation
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f

Kvalitní I/O moduly pro průmyslovou automatizaci

Kvalitní I/O moduly pro průmyslovou automatizaci

Rozmanitá provedení I/O modulů s podporou IO-Link, multiprotokolů a to všechno v robustním provedení s IP65 a vyšším, najdete už i u nás od výrobce Lumberg Automation.

Vstupně - výstupní (I/O) moduly jsou nedílnou součástí všech průmyslových zařízení. Jejich hlavním úkolem je co možná nejjednodušeji zprostředkovat propojení mezi PLC a různými senzory a aktory.

U jednodušších zařízení můžeme vystačit s pasivními I/O moduly, ale u složitějších zařízení jako jsou například výrobní linky, se častěji používají aktivní I/O moduly.

Lumberg Automation má v nabídce snad všechny myslitelné varianty, tak se na ně podívejme trochu podrobněji.

Pasivní moduly (ASB)

Jsou asi tím nejzákladnějším, co je k dostání. Vyrábí se v různých provedeních od plastových variant (ASB-S, ASB-C) až k variantám kovovím (ASB-N, ASB-R) do velmi náročného prostředí.

 


Pro spojení s nadřazeným systémem (PLC) se používá kabel, který může být již pevně zabudován v modulu, případně jsou k dispozici varianty s konektorem a tak je možno použít samostatný kabel. Toto řešení je obzvláště výhodné v případě potřeby výměny modulu.

Nevýhodou těchto modulů je nutnost poměrně tlusté kabeláže, neb každý vstup nebo výstup osazený na modulu musí být veden až do PLC samostatně. Vstupní a výstupní periferie jsou připojovány standardizovanými konektory M8 nebo M12.Multiprotokolové moduly (LioN Power)

Podporují připojení na různé průmyslové datové sběrnice a to Profinet, EtherNet/IP a EtherCAT. Díky podpoře těchto sběrnic je možné použít modul velmi snadno například v již stávajících zařízeních bez složité konfigurace.

K připojení stačí napájecí a datový kabel, přičemž máme k dispozici 2 velikosti napájecích konektorů M12 nebo větší 7/8". Pro připojení I/O zařízení jsou karty vybaveny následujícími kombinacemi: 16DIO (Universální), 16DI, 16DO nebo 8DI/8DO.


Distribuované řídicí jednotky (LioN-P DCU1)

V sobě kombinují připojení přes některou z průmyslových sběrnic (podporují multiprotokol) a integrovaný PLC jež může převzít jednoduché operace bez nutnosti nadřazeného systému. Případně pokud dojde k výpadku nadřazeného PLC může zajistit základní funkce.

Tyto moduly se vyrábí ve dvou variantách lišících se kombinací I/O konektorů. První universální varianta obsahuje 16DIO a druhá 8DI/8DO. Pro napájení je použit menší konektor M12


IO-Link Masters

Vychází opět z předchozích variant a přidává podporu rozhraní IO-Link. To je poměrně nové rozhraní, které se začíná čím dál častěji používat nejen ve složitějších aplikacích, kam přináší nové funkce ve formě možnosti komunikovat s různými připojenými snímači.

Ideální použití je pro různá měření, kde je hodnota ze snímače předávána digitálně, což značně snižuje riziko zkreslení daného měření vlivem rušení nebo přechodových odporů na vedení od snímače do karty. Na toto hodně trpí hlavně snímače s analogovým výstupem.

Velmi užitečná může být i možnost vzdálené konfigurace snímače nebo jeho podrobná diagnostika. Samozřejmostí je široká nabídka těchto modulů včetně úzkého provedení 30mm, které se opravdu vejde kamkoliv. K dispozici jsou jak multiprotokolové moduly, tak i moduly pro ProfiNet a IO-Link Huby umožňující připojení až 16ti standardních digitálních signálů přes IO-Link Master k řídící jednotce prostřednictvím protokolu IO-Link.

Modulární I/O systémy (LioN-Link)

Usnadňují montáž velkého množství senzorů a aktorů. Celý systém sestává z jednotky připojené na datovou průmyslovou sběrnici a k ní připojených I/O modulů, kterých může být až 15.

Toto řešení umožňuje pozdější snadné rozšiřování o nové I/O moduly, pokud dojde na zařízení k doplnění nějaké funkcionality, s čímž vyvstane potřeba dalších vstupů nebo výstupů. Často jsou tímto způsobem řešeny výrobní linky, kde je potřeba připojovat velké množství senzorů a aktorů na jednotlivých pracovištích.

Fieldbus I/O Moduly (LioN-Serie)

Podporují rozmanité sběrnice jako PROFIBUS, DeviceNet, CANopen, Interbus a AS-Interface. I/O moduly se vyznačují hlavně odolným provedením a je možno je bez problému nasadit i na zařízeních s výskytem otřesů a vibrací jako jsou například obráběcí centra a podobně.

Disponují krytím IP67, takže je nezaskočí ani vlhkost a různé výpary z provozních kapalin, jež vznikají při obrábění.


Všechny I/O moduly jsou řešeny s ohledem na co nejjednodušší a nejrychlejší montáž. Konektory pro připojení senzorů a aktuátorů jsou standardizované a tak není problém s kompatibilitou při použití některého I/O modulu do již existujících zařízení, založených na modulech od jiných výrobců. Takže přechod na automatizaci s Lumberg Automation je opravdu hračka.

Vybrané produkty Lumberg Automation máme skladem. Ostatní produkty vám umíme dodat na objednávku v krátkém čase a za výhodných podmínek.

Pokud potřebujete další informace, nebo máte zájem i o jiné produkty značky Lumberg Automation, poradíme vám na adrese info@soselectronic.cz

Videa

IO-Link is the first standardized I/O technology for communicating with sensors and actuators. Lumberg Automation LioN-Power IO-Link Masters and Hubs enable this standardization with several industry-first features.

 

Zdroj: http://www.soselectronic.cz/articles/lumberg-automation/kvalitni-i-o-moduly-pro-prumyslovou-automatizaci-2290

2019040305 / 17.04.2019 / Automatizace průmyslu / SOS electronic s.r.o. /

Král modulů LTE Cat4
Král modulů LTE Cat4
Nový Quectel modul EG25-G je optimalizován speciálně pro aplikace M2M a IoT. Je celosvětově 4G kompatibilní a díky 3GPP Rel. 11. a technologii LTE poskytuje maximální rychlost přenosu dat až 150Mb/s downlink a 50Mbps uplink. Modul EG25-G jsme zařadili mezi náš skladový sortiment.
.....
Ověřené a vylepšené senzory pro měření rozdílu tlaků
Senzory série SDP800 firmy Sensirion jsou spolehlivým řešením pro precizní měření průtoku vzduchu v nejnáročnějších, ale na náklady citlivých aplikacích pro ohřev, ventilaci a klimatizaci (HVAC), jako je řízení průtoku ve ventilačních rozvodech (VAV), řízení kotlů, větrání s rekuperací a monitorování filtrů.
.....
Ověřené a vylepšené senzory pro měření rozdílu tlaků
Technické poradenství u vás během naší „Tools Tour“
Technické poradenství u vás během naší „Tools Tour“
V uplynulých týdnech jsme se vydali na turné k vám, přímo do vašich firem. Tvrdíme, že v dnešní digitální době je cenné si naše produkty „osahat“ naživo a popovídat si o nich. Ba co víc, technické rady jsou k nezaplacení.
.....
Svorkovnice v sedmi barvách
Zelená, šedá, černá, modrá, červená, žlutá a oranžová - barevné svorkovnice Euroclamp radikálně snižují možnost nesprávného zapojení.
.....
Svorkovnice v sedmi barvách
Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Náš nový dodavatel je odborník na průmyslovou komunikaci IoT se zaměřením na sériové datové sítě a aplikace M2M. Zárukou jeho odbornosti je i certifikace kvality ISO9001 a 20 let zkušeností v byznysu.
.....
Odolné průmyslové konektory - barevnější a levnější
Konektory série CA Hirschmann mají těleso vyrobené ze zesíleného plastu, jsou mimořádně spolehlivé, dokonce i v těžkých podmínkách s vysokou úrovní vlhkosti a prašnosti. Praktické barevné rozlišení je výhodné při instalaci i při údržbě.
.....
Odolné průmyslové konektory - barevnější a levnější
Vyzkoušejte “PlusMinus” - ideální šroubovák pro jističe a svorkovnice
Vyzkoušejte “PlusMinus” - ideální šroubovák pro jističe a svorkovnice
Speciální šroubovák, který není ani plochý ani křížový, ale kombinuje to nejlepší z obou. A to už je opravdu velké PLUS.
.....
Jak funguje EMC filtr?
Švýcarská společnost Schurter nabízí EMC filtry, proudově kompenzované tlumivky jakož i filtry integrované se zásuvkou, vypínačem a pojistkou. Typický EMC filtr obsahuje proudově kompenzovanou tlumivku a kondenzátory třídy X a Y. Jak to ale funguje?
.....
Jak funguje EMC filtr?
Zhaga. Chytré osvětlení pro chytrá města
Zhaga. Chytré osvětlení pro chytrá města
Moderní LED svítidla budou moci díky senzorům a komunikačním modulům poskytovat i chytré služby. Klíčovou součástí těchto svítidel jsou konektory série LUMAWISE Endurance S. Najdete je v našem sortimentu pod značkou TE Connectivity, která je členem konsorcia Zhaga - organizace pro standardizaci komponentů určených k výrobě LED svítidel pro veřejné osvětlení.
.....
3 praktické sety multimetrů pro spolehlivé měření
3 nejprodávanější multimetry ve třech setech pro průmyslovou údržbu - Fluke IMSK nabízí skvělou příležitost pořídit si špičkový přístroj spolu s klešťovým multimetrem a příslušenstvím za zvýhodněnou cenu se slevou 15%.
.....
3 praktické sety multimetrů pro spolehlivé měření
Na světě je první GSM/NB2 kombinovaný modul 
Na světě je první GSM/NB2 kombinovaný modul
Quectel Wireless Solutions, přední světový dodavatel modulů pro internet věci (IoT), uvedl na trh první kombinovaný modul LTE Cat NB2/GSM s duálním režimem BC92, který podporuje fallback mezi sítěmi GSM a NB-IoT a zajišťuje využití síťového pokrytí obou technologií.
.....
Více konektivity za méně peněz
WizFi360 je rychlý, cenově výhodný a hlavně jednoduchý plug&play WiFi modul WIZnet, který je ideální pro různé mobilní bezdrátové IoT aplikace jako jsou vzdálené monitorování nebo senzorové aplikace.
.....
Více konektivity za méně peněz
Infrakamery, které vidí až 4x více detailů než jejich předchůdci
Infrakamery, které vidí až 4x více detailů než jejich předchůdci
Nové infrakamery TG267 a TG297 výrazně urychlují proces tepelné diagnostiky. Rozlišení 160x120px, kombinovaný obraz MSX, nový laser, větší displej nebo snadný přenos dat do mobilních zařízení nyní navíc dostanete za cenu lepší, než byste čekali.
.....
Modul FIS5084 odhalí únik HFC
Stručný návod jak funguje FIS modul pro detekci úniků chladiva, shrnutí jeho vlastností a technické detaily, které nenajdete v běžně dostupném datasheetu.
.....
Modul FIS5084 odhalí únik HFC
Robustné krabičky s elegantným dizajnom
Robustné krabičky s elegantným dizajnom
Séria krabičiek Hammond 1557 prináša prekvapivo príťažlivé riešenie priemyselnej vodotesnej krabičky, s tromi možnosťami montáže, pre rôzne ovládacie panely alebo monitorovacie jednotky.
.....
TŘI důvody pro DC/DC měniče série TRI
Zesílený izolační systém, vysoká přechodná imunita a kompaktní pouzdro DIP24. Díky nejnovějším certifikátům bezpečnosti IT je řada TRI značky TRACOPOWER perfektní volbou pro náročné aplikace v průmyslu, dopravě a přístrojové technice.
.....
TŘI důvody pro DC/DC měniče série TRI
Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty
Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty
Dvě SIM karty nám dávají možnost volby operátora s lepším pokrytím, jakož i možnost využívat 4G nebo LPWA technologie. Držák Attend série 115S pro dvě nano-SIM karty má oproti konkurenci několik ověřených výhod.
.....
Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů
Silná trojice sprejů Kontakt Chemie pro kvalitní a spolehlivý kontakt v cenově zvýhodněném balení.
.....
Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma týdne

KEMET
Adresář


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH


Yamaichi Electronics USA Inc.


TE Connectivity
Kalendář
ELEKTRO 2020, MOSKVA, Rusko, 8.6.-11.6.2020
PCIM Europe, Nuremberg, 28.7.-30.7.2020
SMTconnect 2020, Nuremberg, 28.7.-30.7..2020
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
NEPCON Nagoya, Japan, 21.10.-23.10.2020
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813