HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f
GT-900B
 
Kufříkové sady nářadí firmy GOLDTOOL
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Společnost RS Components oznámila prodej
MC4
 
Sady solárních konektorů MC4
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
G2RV-SR
 
Reléové moduly rozhraní OMRON řady G2RV-
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
AQZ202
 
Relé PhotoMOS s vysokým výkonem: nové ty

Kvalitní I/O moduly pro průmyslovou automatizaci

Kvalitní I/O moduly pro průmyslovou automatizaci

Rozmanitá provedení I/O modulů s podporou IO-Link, multiprotokolů a to všechno v robustním provedení s IP65 a vyšším, najdete už i u nás od výrobce Lumberg Automation.

Vstupně - výstupní (I/O) moduly jsou nedílnou součástí všech průmyslových zařízení. Jejich hlavním úkolem je co možná nejjednodušeji zprostředkovat propojení mezi PLC a různými senzory a aktory.

U jednodušších zařízení můžeme vystačit s pasivními I/O moduly, ale u složitějších zařízení jako jsou například výrobní linky, se častěji používají aktivní I/O moduly.

Lumberg Automation má v nabídce snad všechny myslitelné varianty, tak se na ně podívejme trochu podrobněji.

Pasivní moduly (ASB)

Jsou asi tím nejzákladnějším, co je k dostání. Vyrábí se v různých provedeních od plastových variant (ASB-S, ASB-C) až k variantám kovovím (ASB-N, ASB-R) do velmi náročného prostředí.

 


Pro spojení s nadřazeným systémem (PLC) se používá kabel, který může být již pevně zabudován v modulu, případně jsou k dispozici varianty s konektorem a tak je možno použít samostatný kabel. Toto řešení je obzvláště výhodné v případě potřeby výměny modulu.

Nevýhodou těchto modulů je nutnost poměrně tlusté kabeláže, neb každý vstup nebo výstup osazený na modulu musí být veden až do PLC samostatně. Vstupní a výstupní periferie jsou připojovány standardizovanými konektory M8 nebo M12.Multiprotokolové moduly (LioN Power)

Podporují připojení na různé průmyslové datové sběrnice a to Profinet, EtherNet/IP a EtherCAT. Díky podpoře těchto sběrnic je možné použít modul velmi snadno například v již stávajících zařízeních bez složité konfigurace.

K připojení stačí napájecí a datový kabel, přičemž máme k dispozici 2 velikosti napájecích konektorů M12 nebo větší 7/8". Pro připojení I/O zařízení jsou karty vybaveny následujícími kombinacemi: 16DIO (Universální), 16DI, 16DO nebo 8DI/8DO.


Distribuované řídicí jednotky (LioN-P DCU1)

V sobě kombinují připojení přes některou z průmyslových sběrnic (podporují multiprotokol) a integrovaný PLC jež může převzít jednoduché operace bez nutnosti nadřazeného systému. Případně pokud dojde k výpadku nadřazeného PLC může zajistit základní funkce.

Tyto moduly se vyrábí ve dvou variantách lišících se kombinací I/O konektorů. První universální varianta obsahuje 16DIO a druhá 8DI/8DO. Pro napájení je použit menší konektor M12


IO-Link Masters

Vychází opět z předchozích variant a přidává podporu rozhraní IO-Link. To je poměrně nové rozhraní, které se začíná čím dál častěji používat nejen ve složitějších aplikacích, kam přináší nové funkce ve formě možnosti komunikovat s různými připojenými snímači.

Ideální použití je pro různá měření, kde je hodnota ze snímače předávána digitálně, což značně snižuje riziko zkreslení daného měření vlivem rušení nebo přechodových odporů na vedení od snímače do karty. Na toto hodně trpí hlavně snímače s analogovým výstupem.

Velmi užitečná může být i možnost vzdálené konfigurace snímače nebo jeho podrobná diagnostika. Samozřejmostí je široká nabídka těchto modulů včetně úzkého provedení 30mm, které se opravdu vejde kamkoliv. K dispozici jsou jak multiprotokolové moduly, tak i moduly pro ProfiNet a IO-Link Huby umožňující připojení až 16ti standardních digitálních signálů přes IO-Link Master k řídící jednotce prostřednictvím protokolu IO-Link.

Modulární I/O systémy (LioN-Link)

Usnadňují montáž velkého množství senzorů a aktorů. Celý systém sestává z jednotky připojené na datovou průmyslovou sběrnici a k ní připojených I/O modulů, kterých může být až 15.

Toto řešení umožňuje pozdější snadné rozšiřování o nové I/O moduly, pokud dojde na zařízení k doplnění nějaké funkcionality, s čímž vyvstane potřeba dalších vstupů nebo výstupů. Často jsou tímto způsobem řešeny výrobní linky, kde je potřeba připojovat velké množství senzorů a aktorů na jednotlivých pracovištích.

Fieldbus I/O Moduly (LioN-Serie)

Podporují rozmanité sběrnice jako PROFIBUS, DeviceNet, CANopen, Interbus a AS-Interface. I/O moduly se vyznačují hlavně odolným provedením a je možno je bez problému nasadit i na zařízeních s výskytem otřesů a vibrací jako jsou například obráběcí centra a podobně.

Disponují krytím IP67, takže je nezaskočí ani vlhkost a různé výpary z provozních kapalin, jež vznikají při obrábění.


Všechny I/O moduly jsou řešeny s ohledem na co nejjednodušší a nejrychlejší montáž. Konektory pro připojení senzorů a aktuátorů jsou standardizované a tak není problém s kompatibilitou při použití některého I/O modulu do již existujících zařízení, založených na modulech od jiných výrobců. Takže přechod na automatizaci s Lumberg Automation je opravdu hračka.

Vybrané produkty Lumberg Automation máme skladem. Ostatní produkty vám umíme dodat na objednávku v krátkém čase a za výhodných podmínek.

Pokud potřebujete další informace, nebo máte zájem i o jiné produkty značky Lumberg Automation, poradíme vám na adrese info@soselectronic.cz

Videa

IO-Link is the first standardized I/O technology for communicating with sensors and actuators. Lumberg Automation LioN-Power IO-Link Masters and Hubs enable this standardization with several industry-first features.

 

Zdroj: http://www.soselectronic.cz/articles/lumberg-automation/kvalitni-i-o-moduly-pro-prumyslovou-automatizaci-2290

2019040305 / 17.04.2019 / Automatizace průmyslu / SOS electronic s.r.o. /

Přehledné značení šetří čas
Přehledné značení šetří čas
Správné a kvalitní značení komponent, svorkovnic nebo kabelů je zárukou bezproblémového a rychlého servisu. Do složitých zařízení vnáší přehled a řád. Proto Wago nabízí ucelený systém značení, jež Vám pomůže se zorientovat. Kdo značí, nehledá!
.....
Nejpoužívanější 2J antény s montáží na konektor
Dobrá anténa je zárukou úspěchu. Můžete mít výborné pokrytí, perfektní IoT modul, pokud ale nemáte dobrou anténu, je Váš projekt v ohrožení. Proto raději neriskujte a vyberte si z nejpoužívanějších konektorových antén od společnosti 2J.
.....
Nejpoužívanější 2J antény s montáží na konektor
Největší ventilátor, jaký jste kdy viděli…
Největší ventilátor, jaký jste kdy viděli…
Nevylučujeme, že jste viděli i větší, než je náš S6D800-AD01-01 od EBMPAPST. Ale pokud jste zvyklí na ventilátory v noteboocích, tak potom je tento opravdu působivě velký. Jen 4 centimetry mu chybí do 1 metru, najdete jej nespíše v klimatizačních a chladírenských zařízeních.
.....
Série THL15WI pracuje s výkonem 15W v menším pouzdru
Vyšší energetická účinnost, zachování kvality a nižší náklady. Tyto parametry byly základem pro založení nové rodiny 15W DC/DC měničů TRACO v pouzdru o rozměru 1" x 1" x 0,4".
.....
Série THL15WI pracuje s výkonem 15W v menším pouzdru
Jak za pár hodin vytvořit komplexní IoT řešení?
Jak za pár hodin vytvořit komplexní IoT řešení?
Otázku jsme zodpověděli a demonstrovali na praktickém workshopu, organizovaném se společnostmi Microsoft Slovakia, AAEON a SOS electronic.
.....
Znáte LED s nulovou výškou?
Série Kingbright KPTR-3216, vhodná pro reverzní montáž, umožňuje dosáhnout toho, že LED je skrytá v DPS.
.....
Znáte LED s nulovou výškou?
TMPS 10 - Ultra kompaktní napájení pro IoT zařízení
TMPS 10 - Ultra kompaktní napájení pro IoT zařízení
Rodina zalévaných 10W AC/DC konvertorů TRACO je výjimečná nejen svým ultrakompaktním provedením a vysokou účinností. Je ideální pro použití v IT, komunikační a domácí elektronice.
.....
Kvalitní I/O moduly pro průmyslovou automatizaci
Rozmanitá provedení I/O modulů s podporou IO-Link, multiprotokolů a to všechno v robustním provedení s IP65 a vyšším, najdete už i u nás od výrobce Lumberg Automation.
.....
Kvalitní I/O moduly pro průmyslovou automatizaci
Co jste možná nevěděli o přepínačích …
Co jste možná nevěděli o přepínačích …
Nejdůležitější informace se dozvíte přímo z kolébkového přepínače. Tedy za předpokladu, že rozumíte základním značkám.
.....
LPWA moduly pro sítě budoucnosti
Nízkopříkonové IoT moduly Quectel budou součástí většiny aplikací budoucnosti.
.....
LPWA moduly pro sítě budoucnosti
Využijte výhody hotového modulu se senzorem SHT30
Využijte výhody hotového modulu se senzorem SHT30
SHTxx senzory měří relativní vlhkost a teplotu ve svém bezprostředním okolí. Co ale udělat, když plošný spoj neumožňuje umístit senzor na optimálním místě?
.....
Spolehlivost a rozumné ceny od Euroclampu
To jsou kvalitní svorkovnice do plošných spojů a krabičky pro elektroniku na DIN lištu přímo od výrobce z Itálie s bohatými možnostmi úprav pro Vaše jedinečná řešení.
.....
Spolehlivost a rozumné ceny od Euroclampu
Jak správně zvolit zdroj napájení?
Jak správně zvolit zdroj napájení?
Údaje o výkonnosti vozidla. Nekonečné téma pro prodejce aut, majitele nebo milovníky aut. Jsou spotřebitelé klamáni, pokud jejich auta spotřebují o 1 až 2 litry více, než udávají údaje výrobce?
.....
SOS electronic vystavuje na Embedded world 2019
Koncem února 2019 si naplánujte cestu do Norimberku. Výstava Embedded world spojená s konferencí začíná v úterý 26. 2. 2019.
.....
SOS electronic vystavuje na Embedded world 2019
Design desky plošných spojů - Základní pravidla návrhu DPS (1. část)
Design desky plošných spojů - Základní pravidla návrhu DPS (1. část)
Jak správně designovat DPS, aby bylo možné Vaše desky vyrobit a osadit za přiměřené náklady? Jaké jsou nejdůležitější zásady při návrhu DPS, technologie výroby DPS? Přinášíme Vám seriál článků o návrhu desek plošných spojů.
.....
Linear Technology LT8641 nabízí unikátní mix vlastností
LT8641 nabízí “Silent Switcher” architekturu v kombinaci s modulací spínací frekvence rozprostřeným spektrem, spínací frekvenci až do 3MHz, synchronní usměrnění, rozsah vstupního napětí 3 až 65V, výstupní proud 3,5A a mnohem více.
.....
Linear Technology LT8641 nabízí unikátní mix vlastností
Radiové moduly s dlouhým dosahem a neuvěřitelnou spotřebou? Ano, LoRaWAN!
Radiové moduly s dlouhým dosahem a neuvěřitelnou spotřebou? Ano, LoRaWAN!
V poslední době se hodně mluví o LoRa modulaci, která dokázala zbourat množství překážek, stojících v cestě k vytvoření bezdrátové komunikace na velké vzdálenosti při současné nízké spotřebě energie. Tato technologie je proto ideální kombinací pro IoT aplikace.
.....
Mini PCIe – snadno, levně, spolehlivě
Konektory série 119A od výrobce ATTEND v pěti velikostech - 4mm, 5,6mm, 7mm, 8mm a 9,2mm pro moduly formátu mini PCI express.
.....
Mini PCIe – snadno, levně, spolehlivě
Firma týdne

SOS electronic s.r.o.
Adresář


SOS electronic s.r.o.


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


NEXPERIA


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


Willow Technologies


ABB


Visual Communications Company, LLC


ACS Motion Control


LASER COMPONENTS


TME Czech Republic s.r.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


AVNET


PANDUIT


GaN Systems


COGNEX


PROVERTHA
Kalendář
MWC Shanghai 2019, 26.6.-28.6.2019
SENSOR+TEST 2018, 26.-29.6.2019, Nuremberg, DE
electronicAsia 2019, Hong Kong, 13.10.-16.10.2019
Hong Kong Electronics Fair, 13.10.-16.10.2019
productronica 2019, Munich, DE, 12.-15.11.2019
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813