HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f
GT-900B
 
Kufříkové sady nářadí firmy GOLDTOOL
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Společnost RS Components oznámila prodej
MC4
 
Sady solárních konektorů MC4
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA
G2RV-SR
 
Reléové moduly rozhraní OMRON řady G2RV-
LUP-20-LED
 
Stolní lupa LUP-20-LED-SMD
AQZ202
 
Relé PhotoMOS s vysokým výkonem: nové ty

Kvalitní I/O moduly pro průmyslovou automatizaci

Kvalitní I/O moduly pro průmyslovou automatizaci

Rozmanitá provedení I/O modulů s podporou IO-Link, multiprotokolů a to všechno v robustním provedení s IP65 a vyšším, najdete už i u nás od výrobce Lumberg Automation.

Vstupně - výstupní (I/O) moduly jsou nedílnou součástí všech průmyslových zařízení. Jejich hlavním úkolem je co možná nejjednodušeji zprostředkovat propojení mezi PLC a různými senzory a aktory.

U jednodušších zařízení můžeme vystačit s pasivními I/O moduly, ale u složitějších zařízení jako jsou například výrobní linky, se častěji používají aktivní I/O moduly.

Lumberg Automation má v nabídce snad všechny myslitelné varianty, tak se na ně podívejme trochu podrobněji.

Pasivní moduly (ASB)

Jsou asi tím nejzákladnějším, co je k dostání. Vyrábí se v různých provedeních od plastových variant (ASB-S, ASB-C) až k variantám kovovím (ASB-N, ASB-R) do velmi náročného prostředí.

 


Pro spojení s nadřazeným systémem (PLC) se používá kabel, který může být již pevně zabudován v modulu, případně jsou k dispozici varianty s konektorem a tak je možno použít samostatný kabel. Toto řešení je obzvláště výhodné v případě potřeby výměny modulu.

Nevýhodou těchto modulů je nutnost poměrně tlusté kabeláže, neb každý vstup nebo výstup osazený na modulu musí být veden až do PLC samostatně. Vstupní a výstupní periferie jsou připojovány standardizovanými konektory M8 nebo M12.Multiprotokolové moduly (LioN Power)

Podporují připojení na různé průmyslové datové sběrnice a to Profinet, EtherNet/IP a EtherCAT. Díky podpoře těchto sběrnic je možné použít modul velmi snadno například v již stávajících zařízeních bez složité konfigurace.

K připojení stačí napájecí a datový kabel, přičemž máme k dispozici 2 velikosti napájecích konektorů M12 nebo větší 7/8". Pro připojení I/O zařízení jsou karty vybaveny následujícími kombinacemi: 16DIO (Universální), 16DI, 16DO nebo 8DI/8DO.


Distribuované řídicí jednotky (LioN-P DCU1)

V sobě kombinují připojení přes některou z průmyslových sběrnic (podporují multiprotokol) a integrovaný PLC jež může převzít jednoduché operace bez nutnosti nadřazeného systému. Případně pokud dojde k výpadku nadřazeného PLC může zajistit základní funkce.

Tyto moduly se vyrábí ve dvou variantách lišících se kombinací I/O konektorů. První universální varianta obsahuje 16DIO a druhá 8DI/8DO. Pro napájení je použit menší konektor M12


IO-Link Masters

Vychází opět z předchozích variant a přidává podporu rozhraní IO-Link. To je poměrně nové rozhraní, které se začíná čím dál častěji používat nejen ve složitějších aplikacích, kam přináší nové funkce ve formě možnosti komunikovat s různými připojenými snímači.

Ideální použití je pro různá měření, kde je hodnota ze snímače předávána digitálně, což značně snižuje riziko zkreslení daného měření vlivem rušení nebo přechodových odporů na vedení od snímače do karty. Na toto hodně trpí hlavně snímače s analogovým výstupem.

Velmi užitečná může být i možnost vzdálené konfigurace snímače nebo jeho podrobná diagnostika. Samozřejmostí je široká nabídka těchto modulů včetně úzkého provedení 30mm, které se opravdu vejde kamkoliv. K dispozici jsou jak multiprotokolové moduly, tak i moduly pro ProfiNet a IO-Link Huby umožňující připojení až 16ti standardních digitálních signálů přes IO-Link Master k řídící jednotce prostřednictvím protokolu IO-Link.

Modulární I/O systémy (LioN-Link)

Usnadňují montáž velkého množství senzorů a aktorů. Celý systém sestává z jednotky připojené na datovou průmyslovou sběrnici a k ní připojených I/O modulů, kterých může být až 15.

Toto řešení umožňuje pozdější snadné rozšiřování o nové I/O moduly, pokud dojde na zařízení k doplnění nějaké funkcionality, s čímž vyvstane potřeba dalších vstupů nebo výstupů. Často jsou tímto způsobem řešeny výrobní linky, kde je potřeba připojovat velké množství senzorů a aktorů na jednotlivých pracovištích.

Fieldbus I/O Moduly (LioN-Serie)

Podporují rozmanité sběrnice jako PROFIBUS, DeviceNet, CANopen, Interbus a AS-Interface. I/O moduly se vyznačují hlavně odolným provedením a je možno je bez problému nasadit i na zařízeních s výskytem otřesů a vibrací jako jsou například obráběcí centra a podobně.

Disponují krytím IP67, takže je nezaskočí ani vlhkost a různé výpary z provozních kapalin, jež vznikají při obrábění.


Všechny I/O moduly jsou řešeny s ohledem na co nejjednodušší a nejrychlejší montáž. Konektory pro připojení senzorů a aktuátorů jsou standardizované a tak není problém s kompatibilitou při použití některého I/O modulu do již existujících zařízení, založených na modulech od jiných výrobců. Takže přechod na automatizaci s Lumberg Automation je opravdu hračka.

Vybrané produkty Lumberg Automation máme skladem. Ostatní produkty vám umíme dodat na objednávku v krátkém čase a za výhodných podmínek.

Pokud potřebujete další informace, nebo máte zájem i o jiné produkty značky Lumberg Automation, poradíme vám na adrese info@soselectronic.cz

Videa

IO-Link is the first standardized I/O technology for communicating with sensors and actuators. Lumberg Automation LioN-Power IO-Link Masters and Hubs enable this standardization with several industry-first features.

 

Zdroj: http://www.soselectronic.cz/articles/lumberg-automation/kvalitni-i-o-moduly-pro-prumyslovou-automatizaci-2290

2019040305 / 17.04.2019 / Automatizace průmyslu / SOS electronic s.r.o. /

RTC-1010: Optimální kombinace výkonu, odolnosti a rozhraní
RTC-1010: Optimální kombinace výkonu, odolnosti a rozhraní
Odolný 10,1" tablet je dokonalým nástrojem pro servis a údržbu v průmyslu nebo mobilní HMI. Nabízí standardní průmyslové konektory a rozhraní, akumulátor vyměnitelný za chodu a volitelnou čtečku čárových kódů. Navíc umožňuje přizpůsobení na míru Vašim potřebám.
.....
Série THL15WI pracuje s výkonem 15W v menším pouzdru
Vyšší energetická účinnost, zachování kvality a nižší náklady. Tyto parametry byly základem pro založení nové rodiny 15W DC/DC měničů TRACO v pouzdru o rozměru 1" x 1" x 0,4".
.....
Série THL15WI pracuje s výkonem 15W v menším pouzdru
Praktické rady pro kvalitní a efektivní ruční pájení
Praktické rady pro kvalitní a efektivní ruční pájení
Poškozené součástky vysokou teplotou nebo naopak nedostatečně prohřáté spoje, krátká životnost hrotů a pájecích ruček, nedostatečné rozlévání pájky atd. atd. Znáte to? I my, proto vám přinášíme odpovědi na nejčastější otázky a potíže při ručním pájení.
.....
Jak vybudovat spolehlivý systém inteligentního osvětlení jednoduše a rychle
S použitím standardizovaných komponentů od TE Connectivity může být vaše řešení veřejného osvětlení unikátní. Nové produkty pro tuto oblast najdete v našem skladovém sortimentu.
.....
Jak vybudovat spolehlivý systém inteligentního osvětlení jednoduše a rychle
Technologie NFC v 7 bodech
Technologie NFC v 7 bodech
Bezkontaktní karty, bluetooth, bezdrátová komunikace, NFC… technologie, které jsou tu pro nás a používají se denně. Ale rozumíme jim?
.....
Malé velké relé
Pouze 15mm automobilové relé FBR51ND12-WI spíná až 35A. Japonci slisovali dlouholeté zkušenosti a svoji preciznost do malého relé. Spolehlivé a také u nás osvědčené relé však najde široké uplatnění i mimo auta.
.....
Malé velké relé
Nejpoužívanější 2J antény s montáží na konektor
Nejpoužívanější 2J antény s montáží na konektor
Dobrá anténa je zárukou úspěchu. Můžete mít výborné pokrytí, perfektní IoT modul, pokud ale nemáte dobrou anténu, je Váš projekt v ohrožení. Proto raději neriskujte a vyberte si z nejpoužívanějších konektorových antén od společnosti 2J.
.....
Přehledné značení šetří čas
Správné a kvalitní značení komponent, svorkovnic nebo kabelů je zárukou bezproblémového a rychlého servisu. Do složitých zařízení vnáší přehled a řád. Proto Wago nabízí ucelený systém značení, jež Vám pomůže se zorientovat. Kdo značí, nehledá!
.....
Přehledné značení šetří čas
M.2 Konektory - klíč k úspěšnému připojení 
M.2 Konektory - klíč k úspěšnému připojení
Původně známé jako NGFF, nyní M.2 konektory postupně získávají převahu nad form factor MiniPCIe, jsou široce rozšířeným standardem v počítačích, komunikační technice a M2M aplikacích.
.....
Průmyslové počítače na DIN lištu
Série NET a MIRO zahrnují široký rozsah standardních modelů. Společnost LexSystem navíc nabízí úpravy na míru s minimálními dodatečnými náklady.
.....
Průmyslové počítače na DIN lištu
Praktické rady pro kvalitní a efektivní ruční pájení
Praktické rady pro kvalitní a efektivní ruční pájení
Poškozené součástky vysokou teplotou nebo naopak nedostatečně prohřáté spoje, krátká životnost hrotů a pájecích ruček, nedostatečné rozlévání pájky atd. atd. Znáte to? I my, proto vám přinášíme odpovědi na nejčastější otázky a potíže při ručním pájení.
.....
M.2 Konektory - klíč k úspěšnému připojení
Původně známé jako NGFF, nyní M.2 konektory postupně získávají převahu nad form factor MiniPCIe, jsou široce rozšířeným standardem v počítačích, komunikační technice a M2M aplikacích.
.....
M.2 Konektory - klíč k úspěšnému připojení 
Přehledné značení šetří čas
Přehledné značení šetří čas
Správné a kvalitní značení komponent, svorkovnic nebo kabelů je zárukou bezproblémového a rychlého servisu. Do složitých zařízení vnáší přehled a řád. Proto Wago nabízí ucelený systém značení, jež Vám pomůže se zorientovat. Kdo značí, nehledá!
.....
Nejpoužívanější 2J antény s montáží na konektor
Dobrá anténa je zárukou úspěchu. Můžete mít výborné pokrytí, perfektní IoT modul, pokud ale nemáte dobrou anténu, je Váš projekt v ohrožení. Proto raději neriskujte a vyberte si z nejpoužívanějších konektorových antén od společnosti 2J.
.....
Nejpoužívanější 2J antény s montáží na konektor
Největší ventilátor, jaký jste kdy viděli…
Největší ventilátor, jaký jste kdy viděli…
Nevylučujeme, že jste viděli i větší, než je náš S6D800-AD01-01 od EBMPAPST. Ale pokud jste zvyklí na ventilátory v noteboocích, tak potom je tento opravdu působivě velký. Jen 4 centimetry mu chybí do 1 metru, najdete jej nespíše v klimatizačních a chladírenských zařízeních.
.....
Série THL15WI pracuje s výkonem 15W v menším pouzdru
Vyšší energetická účinnost, zachování kvality a nižší náklady. Tyto parametry byly základem pro založení nové rodiny 15W DC/DC měničů TRACO v pouzdru o rozměru 1" x 1" x 0,4".
.....
Série THL15WI pracuje s výkonem 15W v menším pouzdru
Jak za pár hodin vytvořit komplexní IoT řešení?
Jak za pár hodin vytvořit komplexní IoT řešení?
Otázku jsme zodpověděli a demonstrovali na praktickém workshopu, organizovaném se společnostmi Microsoft Slovakia, AAEON a SOS electronic.
.....
Znáte LED s nulovou výškou?
Série Kingbright KPTR-3216, vhodná pro reverzní montáž, umožňuje dosáhnout toho, že LED je skrytá v DPS.
.....
Znáte LED s nulovou výškou?
Firma týdne

TE Connectivity
Adresář


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


Pickering Interfaces Ltd


NEXPERIA


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


Willow Technologies


ABB


Visual Communications Company, LLC


ACS Motion Control


LASER COMPONENTS


TME Czech Republic s.r.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


AVNET
Kalendář
electronicAsia 2019, Hong Kong, 13.10.-16.10.2019
Hong Kong Electronics Fair, 13.10.-16.10.2019
TAITRONICS 2019, Taipei, Taiwan, 16.10.-18.10.2019
productronica 2019, Munich, DE, 12.-15.11.2019
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813