Adresář
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
 

TTI, Inc.
 

ANRITSU
 

Power Integrations
 

AXIOMTEK
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f

LTC2862 - další krok směrem k perfektnímu vysílači / přijímači RS485

LTC2862 - další krok směrem k perfektnímu vysílači / přijímači RS485

Vývojáři HW si více nemusí vybírat mezi vysílačem / přijímačem RS485 s odolností vůči poruchám nebo s vysokým výkonem - LTC2862 nabízí obojí.

LTC2862 je robustní vysílač / přijímač RS485, který toleruje napětí ± 60V a ± 15kV ESD, tím omezuje vznik poruch způsobených přepětím. Tento obvod zavádí nové vlastnosti pro vysílače / přijímače RS485 s odolností vůči napětí mimo rozsah definován standardem TIA-485-A: plná funkčnost při napájení 3 až 5,5V, přenosová rychlost do 20Mbps (LTC2862-1) nebo 250Kbps (LT2862-2) a rozdíl zemních potenciálů (common mode) až ± 25V. Obvod je dostupný v pouzdře SO-8 nebo 3x3mm DFN8. Zapojení vývodů v pouzdře SO-8 je stejné jako u populárních obvodů LTC485 a LT1785.

Odolnost vůči přepětí ± 60V a ± 15kV ESD

Propojení zařízení na sběrnici RS485 je často realizováno zkroucenými vodiči připojenými na svorky. Zařízení s rozhraním RS485 může na téže svorkovnici obsahovat i přívod napájení 24V AC / DC nebo jiné napětí. Servisní personál manipulující s vodiči se může "vybít" do vodičů a poškodit zařízení (ESD) nebo může nesprávně připojit vodiče a přivést na sběrnici RS485 například napájení. Vysoká odolnost vůči přepětí a ESD dělá LTC2862 výjimečně odolným vůči poškození způsobenému neodbornou manipulací.

LTC2862 je odolné vůči ± 60V poruchám dokonce i když je GND nebo VCC nepřipojené nebo uzemněny. Je na vývodech A a B (sběrnice RS485) odolné vůči ESD od obsluhy nebo jiného zařízení až do ± 15kV (HBM) vůči GND. Zabudovaná ochrana začíná být vodivá při napětí přibližně ± 78V a svede bezpečně proud způsobený ESD na GND vývod. Tento obvod navíc snese ± 15kV ESD i když je napájen a pokračuje v práci bez zablokování (latch-up).

Napájení z 3V až 5,5V

Vysílače / přijímače RS485 odolné vůči vysokým napětím (60 až 70V) jsou typicky napájeny z 5V. Napájecí napětí 5V se však používá v moderních obvodech stále méně často. V některých případech je 5V potřebných pouze pro tento RS485 vysílač / přijímač. Na rozdíl od některých konkurenčních obvodů odolných vůči vysokým napětím LTC2862 je plně v souladu se standardem TIA-485-A i když je napájen z 3,3V. LTC2862 je současně plně kompatibilní s vysílači / přijímači napájenými z 5V a připojenými k téže sběrnici RS485 bez ohledu na to zda je napájen z 3,3V nebo 5V zdroje.

Rozdíl potenciálů GND až ± 25V Standardní vysílače / přijímače RS485 pracují pokud je rozdíl napětí mezi GND v jednotlivých uzlech sběrnice (common mode napětí) v rozsahu -7 až 12V. V průmyslovém prostředí, zemní proudy při poruše, šum a elektrické interference mohou způsobit, že tento rozdíl bude větší. Ideální vysílač / přijímač RS485 by neměl jen "přežít" tento stav bez poškození, ale měl by nadále vysílat a přijímat data bez přerušení LTC2862.

Vyniká v potlačování common mode napětí s velkou amplitudou, vysokou frekvencí a velkou rychlostí změny. V zarušeném prostředí může výjimečná odolnost vůči common mode signálem zlepšit spolehlivost komunikace.

Obě verze (20Mbps i 250kbps) obsahují přijímač schopný přijímat signály s přenosovou rychlostí 20Mbps. Rychlé common mode signály jsou zobrazeny na obrázcích a mohou vytvořit rozdílové napětí v průběhu jejich šíření po kabelu, pokud je kapacita obou vodičů vůči GND různá. Pokud je takto vytvořené rozdílové napětí větší než práh přijímače může spustit změnu stavu výstupu přijímače. V systémech, kde je přenosová rychlost ≤ 250kbps může být imunita přijímače zvýšena přidáním kondenzátoru 100pF-1nF mezi vodiče A a B, který potlačuje takto vzniklé rozdílové napětí.

Rozšířená ochrana proti IEC EFT, ESD a přepětí

Vysílač / přijímač RS485 používaný v průmyslovém prostředí může být vystaven extrémním úrovním přepětí způsobeným bleskem, rychlými přechodovými jevy (EFT) způsobenými spínáním velkých proudů do indukčních zátěží, elektrostatickým výbojem (ESD) z elektricky nabité obsluhy nebo zařízení. (Zkušební metody pro ESD a EFT jsou definovány v IEC / EN normách 61000-4-2, 61000-4-4 a 61000-4-5) Přepětí produkované při těchto testech obsahují mnohem více energie než je schopna absorbovat ESD ochrana LTC2862. Pro dosažení vysokého stupně ochrany je zapotřebí správně navržena externí přepěťová ochrana.

Přepěťová ochrana na obrázku demonstruje jak je možné s výhodou využít vysoké napětí průrazu samotného LTC2862 na návrh ochrany, která splňuje nejvyšší stupeň ochrany definované IEC / EN standardem (úroveň 4) pro EFT a ESD a současně rozšířit odolnost vůči přepětí z ± 60V na ± 360V. Tato ochrana zachovává rozsah common mode napětí ± 25V nedotčený a zvyšuje kapacitu vodiče vůči GND pouze o zhruba 10pF. Poskytuje tedy extrémní úroveň ochrany bez dopadu na parametry LTC2862.

GDT: Bleskojistka Bourns 2031-42T-SM; 420V TBU: (TransientBlocking Unit) Bourns TBU-CA085-300-WH; 850V MOV: Varistor Bourns MOV-7D391K; 390V 25J SCR: Obousměrný tyristor (SIDACtor) Littelfuse SDP0240T023G5RP; 35V

Použití:

Průmyslové a měřící sítě založené na sběrnici RS485 v automobilech, dopravě, automatizaci budov, bezpečnostních systémech, topení, ventilaci a klimatizaci (HVAC), zdravotnická zařízení, systémy pro ovládání světel apod.

Další informace Vám poskytne dokumentace k LTC2862. o bližší informace ohledně výrobků Linear Technology nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Vlastnosti:

 • Odolnost vůči přepětí ± 60V trvale
 • Napájecí napětí 3V až 5,5V
 • Přenosová rychlost 20Mbps nebo 250kbps pro snížení vyzařování
 • Odolnost vůči ESD ± 15kV ESD pro vývody sběrnice RS485 (A, B) a ± 8kV pro ostatní vývody
 • Rozsah common mode napětí ± 25V
 • Zapojení vývodů v pouzdře SO-8 stejné jako LTC485 and LT1785
 • Výstupní úroveň přijímače RS485 je vždy garantována bez ohledu na stav sběrnice RS485
 • Vysoká vstupní impedance umožňuje připojit na sběrnici 256 zařízení
 • Dostupný i pro rozsah teplot -55 ° C až 125 ° C
 • Plně symetrický přijímač zaručuje malé zkreslení střídy přijímaného signálu
 • proudovými omezené budiče a vypnutí po překročení max. teploty
 • Dostupné v pouzdrech DFN8 a SO-8

Zdroj: http://www.soselectronic.cz/articles/ltc2862-dalsi-krok-smerem-k-perfektnimu-vysilaci-prijimaci-rs485-1899 

2016092401 / 24.10.2016 / Elektronické součástky / SOS electronic s.r.o. /

Král modulů LTE Cat4
Král modulů LTE Cat4
Nový Quectel modul EG25-G je optimalizován speciálně pro aplikace M2M a IoT. Je celosvětově 4G kompatibilní a díky 3GPP Rel. 11. a technologii LTE poskytuje maximální rychlost přenosu dat až 150Mb/s downlink a 50Mbps uplink. Modul EG25-G jsme zařadili mezi náš skladový sortiment.
.....
Ověřené a vylepšené senzory pro měření rozdílu tlaků
Senzory série SDP800 firmy Sensirion jsou spolehlivým řešením pro precizní měření průtoku vzduchu v nejnáročnějších, ale na náklady citlivých aplikacích pro ohřev, ventilaci a klimatizaci (HVAC), jako je řízení průtoku ve ventilačních rozvodech (VAV), řízení kotlů, větrání s rekuperací a monitorování filtrů.
.....
Ověřené a vylepšené senzory pro měření rozdílu tlaků
Technické poradenství u vás během naší „Tools Tour“
Technické poradenství u vás během naší „Tools Tour“
V uplynulých týdnech jsme se vydali na turné k vám, přímo do vašich firem. Tvrdíme, že v dnešní digitální době je cenné si naše produkty „osahat“ naživo a popovídat si o nich. Ba co víc, technické rady jsou k nezaplacení.
.....
Svorkovnice v sedmi barvách
Zelená, šedá, černá, modrá, červená, žlutá a oranžová - barevné svorkovnice Euroclamp radikálně snižují možnost nesprávného zapojení.
.....
Svorkovnice v sedmi barvách
Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Náš nový dodavatel je odborník na průmyslovou komunikaci IoT se zaměřením na sériové datové sítě a aplikace M2M. Zárukou jeho odbornosti je i certifikace kvality ISO9001 a 20 let zkušeností v byznysu.
.....
Odolné průmyslové konektory - barevnější a levnější
Konektory série CA Hirschmann mají těleso vyrobené ze zesíleného plastu, jsou mimořádně spolehlivé, dokonce i v těžkých podmínkách s vysokou úrovní vlhkosti a prašnosti. Praktické barevné rozlišení je výhodné při instalaci i při údržbě.
.....
Odolné průmyslové konektory - barevnější a levnější
Vyzkoušejte “PlusMinus” - ideální šroubovák pro jističe a svorkovnice
Vyzkoušejte “PlusMinus” - ideální šroubovák pro jističe a svorkovnice
Speciální šroubovák, který není ani plochý ani křížový, ale kombinuje to nejlepší z obou. A to už je opravdu velké PLUS.
.....
Jak funguje EMC filtr?
Švýcarská společnost Schurter nabízí EMC filtry, proudově kompenzované tlumivky jakož i filtry integrované se zásuvkou, vypínačem a pojistkou. Typický EMC filtr obsahuje proudově kompenzovanou tlumivku a kondenzátory třídy X a Y. Jak to ale funguje?
.....
Jak funguje EMC filtr?
Zhaga. Chytré osvětlení pro chytrá města
Zhaga. Chytré osvětlení pro chytrá města
Moderní LED svítidla budou moci díky senzorům a komunikačním modulům poskytovat i chytré služby. Klíčovou součástí těchto svítidel jsou konektory série LUMAWISE Endurance S. Najdete je v našem sortimentu pod značkou TE Connectivity, která je členem konsorcia Zhaga - organizace pro standardizaci komponentů určených k výrobě LED svítidel pro veřejné osvětlení.
.....
3 praktické sety multimetrů pro spolehlivé měření
3 nejprodávanější multimetry ve třech setech pro průmyslovou údržbu - Fluke IMSK nabízí skvělou příležitost pořídit si špičkový přístroj spolu s klešťovým multimetrem a příslušenstvím za zvýhodněnou cenu se slevou 15%.
.....
3 praktické sety multimetrů pro spolehlivé měření
Na světě je první GSM/NB2 kombinovaný modul 
Na světě je první GSM/NB2 kombinovaný modul
Quectel Wireless Solutions, přední světový dodavatel modulů pro internet věci (IoT), uvedl na trh první kombinovaný modul LTE Cat NB2/GSM s duálním režimem BC92, který podporuje fallback mezi sítěmi GSM a NB-IoT a zajišťuje využití síťového pokrytí obou technologií.
.....
Více konektivity za méně peněz
WizFi360 je rychlý, cenově výhodný a hlavně jednoduchý plug&play WiFi modul WIZnet, který je ideální pro různé mobilní bezdrátové IoT aplikace jako jsou vzdálené monitorování nebo senzorové aplikace.
.....
Více konektivity za méně peněz
Infrakamery, které vidí až 4x více detailů než jejich předchůdci
Infrakamery, které vidí až 4x více detailů než jejich předchůdci
Nové infrakamery TG267 a TG297 výrazně urychlují proces tepelné diagnostiky. Rozlišení 160x120px, kombinovaný obraz MSX, nový laser, větší displej nebo snadný přenos dat do mobilních zařízení nyní navíc dostanete za cenu lepší, než byste čekali.
.....
Modul FIS5084 odhalí únik HFC
Stručný návod jak funguje FIS modul pro detekci úniků chladiva, shrnutí jeho vlastností a technické detaily, které nenajdete v běžně dostupném datasheetu.
.....
Modul FIS5084 odhalí únik HFC
Robustné krabičky s elegantným dizajnom
Robustné krabičky s elegantným dizajnom
Séria krabičiek Hammond 1557 prináša prekvapivo príťažlivé riešenie priemyselnej vodotesnej krabičky, s tromi možnosťami montáže, pre rôzne ovládacie panely alebo monitorovacie jednotky.
.....
TŘI důvody pro DC/DC měniče série TRI
Zesílený izolační systém, vysoká přechodná imunita a kompaktní pouzdro DIP24. Díky nejnovějším certifikátům bezpečnosti IT je řada TRI značky TRACOPOWER perfektní volbou pro náročné aplikace v průmyslu, dopravě a přístrojové technice.
.....
TŘI důvody pro DC/DC měniče série TRI
Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty
Praktický dvojitý držák pro Nano-SIM karty
Dvě SIM karty nám dávají možnost volby operátora s lepším pokrytím, jakož i možnost využívat 4G nebo LPWA technologie. Držák Attend série 115S pro dvě nano-SIM karty má oproti konkurenci několik ověřených výhod.
.....
Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů
Silná trojice sprejů Kontakt Chemie pro kvalitní a spolehlivý kontakt v cenově zvýhodněném balení.
.....
Kontakt Trio - sada pro dokonalé ošetření kontaktů
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma týdne

Durakool
Adresář


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH


Yamaichi Electronics USA Inc.
Kalendář
PCIM Europe, Nuremberg, 28.7.-30.7.2020
SMTconnect 2020, Nuremberg, 28.7.-30.7..2020
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
NEPCON Nagoya, Japan, 21.10.-23.10.2020
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813