Adresář
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

Ultrakompaktní modulární systém vstupů a výstupů společnosti Eaton pomáhá konstruktérům strojů ušetřit prostor, náklady a práci při instalaci a údržbě

Ultrakompaktní modulární systém vstupů a výstupů společnosti Eaton pomáhá konstruktérům strojů ušetřit prostor, náklady a práci při instalaci a údržbě

Společnost Eaton vyvinula nový ultrakompaktní modulární systém vstupů a výstupů se širokou škálou výhod pro konstruktéry strojů. Systém vstupů a výstupů XN300 s komunikačním rozhraním CANopen, technologií svorek push-in a vysokým počtem kanálů na modul doplňuje rozsáhlé portfolio produktů pro automatizaci v nabídce společnosti Eaton.

Systém XN300 umožňuje implementaci mimořádně kompaktních a přitom vysoce variabilních systémových řešení zvláště v kombinaci s využitím HMI/PLC řídicích jednotek společnosti EATON. Díky inteligentním funkcím modulů XN300 je v mnoha aplikacích zapotřebí méně modulů než při běžném řešení, což pro uživatele přináší významné úspory nákladů.

Moduly XN300 mají praktický a pohodlný systém montáže, který společně s odnímatelnými svorkami umožňuje, aby byly stanice vstupů a výstupů se senzory a akčními členy předmontovány. To výrazně usnadňuje uvedení do provozu a provádění údržby. Kompaktní konstrukce systému a značení svorkovnic maximálně usnadňuje montáž a oživení.

Tato unikátní kombinace vlastností znamená, že ultratenký modulární systém vstupů a výstupů XN300 umožňuje konstruktérům strojů vyrábět stroje, které jsou jednodušší, kompaktnější a nákladově efektivnější.

Vzhledem ke své kompaktní konstrukci zabírá nový systém vstupů a výstupů společnosti Eaton v rozváděči minimální prostor. Splňuje proto jeden z hlavních požadavků dnešních konstruktérů strojů, kteří počítají s každým centimetrem krychlovým a jejichž klíčovým zájmem je minimalizace velikosti zařízení. U systému XN300 vyžaduje až 20 kanálů čelní plochu pouhých 12,5 mm × 102 mm, včetně odnímatelných svorek a signalizace, která uživatelům poskytuje okamžitý vizuální přehled o provozním stavu.

Inteligentní funkce modulů XN300 nabízí konstruktérům strojů příležitost k významným úsporám nákladů. Například skupiny digitálních výstupů mohou sdílet spínání, jištění nebo napájení jednotlivých kanálů. Vybrané jednotky digitálních vstupů nabízejí funkce čítání, u analogových vstupních modulů lze využít funkcí pro měření teploty, kompenzace studeného konce nebo napájení referenčním napětím. Spolu s modulární koncepcí systému XN300 to znamená, že si uživatelé mohou snadno sestavit vlastní řešení, která splňují jejich přesné požadavky.

Dalším klíčovým přínosem systému XN300 je jeho rychlá instalace. Praktická koncepce montáže systému rozděluje proces instalace na dvě fáze, z nichž ani jedna nevyžaduje použití nástrojů. První fází je sestavení stanice z jednotlivých modulů, kterou lze provádět mimo místo instalace v rámci přípravy materiálu. Druhou fází je montáž hotové stanice do rozváděče uchycením na standardní montážní lištu.

Jelikož jsou moduly vybaveny svorkami typu push-in, stačí pouze zatlačit odizolované konce vodičů do zástrček svorkovnic nebo připojit již předem zapojené svorkovnice s vodiči do modulů a systém je připraven k použití. Díky beznástrojové montáži lze moduly při provádění údržby rychle a snadno vyměnit nebo přidat. I přes velký počet připojovaných vodičů na moduly umožňuje konstrukce systému XN300 s velmi praktickým uspořádáním, až 20 kanálů v pěti odnímatelných svorkovnicích, snadné a pohodlné zapojení. Montážní západky jsou doplněny prostorem pro uživatelské označení a jsou snadno přístupné, i když jsou moduly nainstalovány. Podrobné informace o stavu systému poskytují indikační led diody pro jednotlivé /O kanály, diagnostiku komunikace nebo uživatelsky programovatelné hlášení.

Systém XN300 společnosti Eaton je do systémů automatizace integrován na úrovni průmyslové sběrnice prostřednictvím brány CANopen, která měří na šířku rovněž pouhých 12,5 mm. Rychlá komunikace modulů sytému s bránou CANopen zajišťuje dosažení reakční doby kratší než 1 ms. Jedna stanice může obsahovat až 32 modulů a připojit tak do systému až 640 kanálů, nejen tyto vlastnosti zaručují, že systém XN300 lze velmi dobře využít i v náročných aplikacích.

Pro zjednodušení konfigurace systému a usnadnění oživování při uvádění do provozu je uživatelům bezplatně k dispozici softwarový nástroj – XN300-Assist pro podporu systému.

Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

2016061903 / 23.06.2016 / Automatizace průmyslu / EATON /

Nabídka společnosti Eaton se začíná vybarvovat díky flexibilní škále signalizačních prvků s novými vícebarevnými LED signálkami (MCI)
Nabídka společnosti Eaton se začíná vybarvovat díky flexibilní škále signalizačních prvků s novými vícebarevnými LED signálkami (MCI)
Společnost Eaton, která působí v oblasti řízení elektrické energie, poprvé představuje nové vícebarevné LED signálky z řady ovládacích a signalizačních přístrojů RMQ.
.....
Společnost Eaton představuje UPS Eaton 9SX s nižším výkonem
Společnost Eaton oznámila doplnění modelů s nižším výkonem do portfolia nepřerušitelných zdrojů napájení Eaton 9SX (UPS) v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA). Eaton 9SX nabízí vysokou dostupnost, flexibilitu a pokročilou ochranu pro IT, infrastrukturu malého datového centra, úložiště, stejně jako pro síťové, průmyslové, lékařské a telekomunikační aplikace.
.....
Společnost Eaton představuje UPS Eaton 9SX s nižším výkonem
Inteligentní, komunikativní, kompaktní – modulární PLC XC300 od společnosti Eaton.
Inteligentní, komunikativní, kompaktní – modulární PLC XC300 od společnosti Eaton.
Nový modulární PLC XC300 od společnosti Eaton umožňuje konstruktérům strojů a systémů realizovat moderní a efektivní koncepty automatizace – obzvláště při kombinaci s I/O systémem XN300 a dotykovým panelem XV300. Díky vysokému výkonu a vynikajícím komunikačním funkcím umožňují rychlé cykly modulární řídicí jednotky vyšší produktivitu strojů.
.....
Společnost Eaton rozšiřuje funkcionalitu u osvědčené řady frekvenčních měničů PowerXL DC1.
Společnost Eaton rozšířila své portfolio frekvenčních měničů PowerXL DC1 o zařízení s vyšší funkcionalitou. Společnost zabývající se řízením elektrické energie inovovala aktuálně dostupnou řadu frekvenčních měničů DC1, která je známa svým robustním provedením.
.....
Společnost Eaton rozšiřuje funkcionalitu u osvědčené řady frekvenčních měničů PowerXL DC1.
Odborná studie společnosti Eaton popisuje, jak se stroje a systémy připravují pro připojení do 4. průmyslové revoluce.
Odborná studie společnosti Eaton popisuje, jak se stroje a systémy připravují pro připojení do 4. průmyslové revoluce.
Společnost Eaton vydala odbornou studii s názvem: „Jak přípravit stroje a zařízení k napojení na IoT (Internet véci – Internet of Things).“ Tato zpráva popisuje základní body architektury 4. průmyslové revoluce, jako je horizontální a vertikální integrace, kyberfyzické systémy a chytrá zařízení, a jednoduchým popisem je zasazuje do správného kontextu.
.....
Frekvenční měniče Eaton PowerXL DC1: Maximální flexibilita, nyní pro výkony až do 22 kW
Společnost Eaton rozšířila svou řadu kompaktních frekvenčních měničů PowerXL DC1 a doplnila ji o modely pro jmenovité výkony až do 22 kW. Díky tomu lze nabídnout frekvenční měniče s jednoduchým ovládáním a rychlým uvedením do provozu pro řešení pohonů o výkonech od 0,37 do 22 kW.
.....
Frekvenční měniče Eaton PowerXL DC1: Maximální flexibilita, nyní pro výkony až do 22 kW
Ultrakompaktní modulární systém vstupů a výstupů společnosti Eaton pomáhá konstruktérům strojů ušetřit prostor, náklady a práci při instalaci a údržbě
Ultrakompaktní modulární systém vstupů a výstupů společnosti Eaton pomáhá konstruktérům strojů ušetřit prostor, náklady a práci při instalaci a údržbě
Společnost Eaton vyvinula nový ultrakompaktní modulární systém vstupů a výstupů se širokou škálou výhod pro konstruktéry strojů. Systém vstupů a výstupů XN300 s komunikačním rozhraním CANopen, technologií svorek push-in a vysokým počtem kanálů na modul doplňuje rozsáhlé portfolio produktů pro automatizaci v nabídce společnosti Eaton.
.....
Eaton představuje optimalizovaná napájecí řešení pro menší IT aplikace
Společnost Eaton, zabývající se řízením energie, představila nové UPS ze své řady 9PX o výkonu 2,2 kW a 3 kW, které jsou vhodné k zajištění vysoce kvalitní ochrany napájení pro virtuální servery, hyperkonvergovaná řešení, síťová zařízení a malá datová úložiště.
.....
Eaton představuje optimalizovaná napájecí řešení pro menší IT aplikace
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma týdne

EBV
Adresář


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA
Kalendář
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813