Adresář
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
 

TTI, Inc.
 

ANRITSU
 

Power Integrations
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir
HF41F
 
Subminiaturní výkonová relé řady HF41F f

Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol

Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol 

Bosch nepolevuje na své cestě k růstu a má v plánu letos zaměstnat po celém světě asi 14 000 absolventů vysokých škol. V budoucnu najde uplatnění u tohoto globálního dodavatele technologií a služeb stále větší počet softwarových specialistů.

 „Konektivita prostřednictvím internetu věcí mění obchodní záběr společnosti Bosch – a v důsledku toho i naše personální požadavky – víc než kdykoliv předtím,“ říká Christoph Kübel, člen představenstva a ředitel pracovněprávních vztahů Robert Bosch GmbH. „Bosch je nyní oblíbeným zaměstnavatelem odborníků z oblasti software a IT oborů,“ dodává. Téměř každé druhé volné pracovní místo ve firmě Bosch souvisí s IT nebo se softwarem. Roste zejména poptávka po softwarových inženýrech pro IT systémy (např. webové aplikace) a pro vestavěné systémy (např. senzorové systémy). Velký počet zaměstnanců Bosch se podílí na vývoji řešení pro propojený svět. „Odborné znalosti z oblasti softwaru jsou klíčem k propojenému světu,“ říká Kübel, když zmiňuje personální potřeby na zahájení IT expo CeBIT. Na regionální úrovni se Bosch zaměřuje na přibírání nových zaměstnanců v oblasti Asie a Tichomoří. V Indii hodlá Bosch zaměstnat 3 500 vysokoškolských absolventů, následně 2 500 nových zaměstnanců v Číně a 2 100 v Německu. Díky novému pohledu na marketing lidských zdrojů Bosch doufá, že zaujme budoucí odborníky s odbornou praxí i bez ní.

Digitální transformace: mezioborové studium je v kurzu
Strategickým cílem společnosti Bosch je vytvářet řešení pro propojenou mobilitu, propojený průmysl, propojené energetické systémy a propojené budovy. Bosch již několik let rozšiřuje své znalosti z oblasti softwaru. Výsledkem je, že byly vytvořeny nové pracovní profily a stále důležitějšími jsou odborné kvalifikace napříč různými oblastmi. Společnost v současné době zaměstnává více než 15 000 softwarových inženýrů a tento počet neustále roste. „Dnešní Bosch je také softwarová společnost,“ říká Kübel. „Absolventi vysokých škol, kteří vystudovali elektrotechniku, strojírenství a průmyslové inženýrství a disponují znalostmi z oblasti softwaru, mají skvělou šanci odstartovat svou kariéru u nás.“ A dodává, že stejně tak je i poptávka po lidech s opačným profilem – zejména po odbornících přes obchodování v oblasti informačních technologií a softwarových inženýrech s odbornými znalostmi z odvětví automobilového průmyslu či průmyslových technologií. Důvodem je, že řešení pro otázky, jako je propojený průmysl, si žádají sloučení různých typů odborných znalostí, aby ve výsledku mohly být problémy řešeny kreativně. Bosch však i nadále hledá odborníky, a to nejen vysokoškolsky vzdělané, pro své tradiční obory podnikání.

Odborné znalosti v oblasti softwaru: utváříme propojený svět
Ve firmě Bosch hrají zaměstnanci, jakým je například 45letý Dr. Lutz Bürkle, při utváření propojeného světa významnou roli. Společně se svými kolegy pracuje na asistenčních systémech řízení, které pomáhají zabraňovat střetům s chodci. „Díky své práci můžu přispět k větší bezpečnosti silničního provozu. Moje softwarové znalosti mi pomáhají při vytváření potřebných algoritmů,“ říká Bürkle, který pracuje jako projektový manažer ve výzkumném středisku Bosch v Renningenu. Jeho kolegyně Jayalakshmi Kedarisetti také spatřuje důležitost softwarových znalostí v každodenním pracovním životě. 33letá inženýrka z Indie pracuje na výzkumu výkonové elektroniky pro elektrická vozidla. Výkonová elektronika přeměňuje stejnosměrný proud z baterií na střídavý proud a tím pohání motor elektromobilu. „Kromě odborných znalostí z elektrotechniky potřebuji pro svou práci také znalosti z programování, abych mohla komponenty výkonové elektroniky optimalizovat pomocí simulace,“ vysvětluje Kedarisetti. „Takže se mi hodí, že jsem brala lekce programovacích jazyků už během studia,“ dodává.

Bosch: práce v softwarové společnosti
Vzhledem k tomu, že Bosch je celosvětově jedinou společností, která působí na všech třech úrovních internetu věcí, nacházejí u ní atraktivní pracovní příležitosti odborníci z internetových a softwarových společností. Bosch Group nabízí klíčové technologie, jako jsou senzory a software pro konektivitu, a zároveň vyvíjí nové služby založené na těchto technologických inovacích. „Nakonec každý elektronický výrobek Bosch by měl umožňovat připojení k internetu,“ říká 35letá Lan Guo, čímž se dostává k jádru věci. Právě v loňském roce opustila Lan Guo svou pracovní pozici jako vedoucí oddělení v oblasti řízení jakosti v Reutlingenu, aby se vrátila do Číny, kde pracuje v závodě Suzhou. Tady jsou ona a její tým zodpovědní za záležitosti, jako je spuštění výroby elektronických řídicích jednotek používaných v automobilových kamerách pro snímání bezprostředního okolí vozidla. „Tímto se mi otevírá hodně příležitostí k profesnímu rozvoji, ať už v oblasti hardwaru nebo softwaru. Ve střednědobém až dlouhodobém horizontu se můžu dokonce přesunout do jiného oboru, aniž bych musela opustit společnost,“ říká. Kromě příležitosti změnit funkci nebo obor podporuje společnost také různé kariérní cesty. Zaměstnanci se mohou po kariérním žebříčku pohybovat v rámci nebo napříč pozicemi specialisty, projektanta a řídicího pracovníka.

Práce jako start-up: tvůrčí svoboda ve velké společnosti
Pro mnoho mladých profesionálů je důležitým faktorem při výběru zaměstnavatele také pracovní prostředí. „Pro mě je plochá organizační struktura důležitá, protože mi umožňuje být při utváření něčeho nového,“ říká Dr. Kai Häussermann, 34letý senior softwarový vývojář, který pracuje na řešeních pro inteligentní domácnosti ve Stuttgartu-Vaihingenu. Jen před několika týdny informovala společnost o svém vstupu na trh s chytrými domácnostmi a o zřízení dceřiné společnosti pro tyto účely. „Spojení výhod velké společnosti a start-upu je pro mě tou správnou kombinací. Na jedné straně mám přístup ke znalostem a procesům mateřské společnosti, zatímco na druhé straně můžu vytěžit maximum z tvůrčí svobody, kterou mi tato práce nabízí,“ dodává Häussermann.

Pracovní prostředí: práce z domova a sociální média
Bosch před nedávnem zahájil proces rozšíření svých 240 000 počítačových pracovních stanic s moderním kancelářským softwarem. Cílem je usnadnit práci z domova díky běžným aplikacím sociálních médií, která zaměstnanci využívají ve svých osobních životech. Flexibilní a k rodině přátelská pracovní kultura také hraje klíčovou roli v pracovním prostředí společnosti Bosch. Společnost podporuje více než 100 modelů pracovní doby a uznává stejnou měrou jak soukromý, tak profesní život. „Netrávím svůj volný čas v práci,“ říká Sule Dogan, vedoucí oddělení podnikového sektoru Informačních systémů a služeb. 36letá inženýrka počítačové informatiky a matka malé dcery pracuje v lokalitě Stuttgart-Feuerbach. „V závislosti na projektu míváme opravdu co dělat, ale i v takových případech se snažím respektovat konec pracovního dne. Zajištění rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem je prostě důležité,“ říká.

„Buďme výjimeční“: nový vzhled společnosti Bosch jako zaměstnavatele
V průběhu roku bude Bosch prezentovat svou novou image jako zaměstnavatel. V souladu s hlavním principem „Buďme výjimeční“ se v tištěných a online médiích, reklamních materiálech a na výstavních stáncích objeví reklamní motivy se svěžím designem. Cílem nové image je použít slova a vizuální prvky se zaměřením na smysluplné úkoly ve společnosti Bosch. „Tu pravou práci u firmy Bosch najde každý, kdo chce zlepšit kvalitu svého života,“ říká Daniela Huber, která je zodpovědná za mezinárodní marketing lidských zdrojů. „To, co spojuje všechny zaměstnance Bosch, je jejich touha zanechat svůj otisk ve světě výrobků, které vyvolávají nadšení. A přesně to chceme vyjádřit naší novou imagí.“ Jako finančně nezávislý zaměstnavatel je společnost známá pro své hodnoty a dlouhodobé zaměření. „Proto jsou naše smysluplné úkoly tou nejlepší formou marketingu lidských zdrojů i do budoucna,“ říká Huber.

Internet:

Bosch na pracovním a kariérním veletrhu CeBIT: http://bit.ly/1QAKWQk
Bosch jako zaměstnavatel: http://bit.ly/bosch_vacancies_worldwide
Rozmanitost ve společnosti Bosch: http://bit.ly/1SsbSrC
Směrnice pro pružnou pracovní kulturu ve společnosti Bosch: http://bit.ly/ZRVR5Z
Sladění pracovního a soukromého života ve společnosti Bosch: http://bit.ly/bosch_work_life_balance_en
Konference Bosch Connected Word 2016: http://bit.ly/1nlvJeH

Videa:
Senzorová řešení Bosch umožňují vznik nositelných zařízení: http://bit.ly/1QIL6LE
Dolování dat ve společnosti Bosch: http://bit.ly/1LIyP2f
Propojená data pro železniční nákladní dopravu: http://bit.ly/1QIJSQK
Propojené auto jako osobní asistent: http://bit.ly/1SYrWld
Systém správy aktivních parkovacích míst: http://bit.ly/1oL5T5a
Portál propojených výrobků: http://bit.ly/24s2DvD
Propojený Průmysl 4.0: http://bit.ly/21kofrv
Pracovní podmínky a kanceláře: http://bit.ly/1TBKyGg
Výzkumné centrum v Renningenu: http://bit.ly/1p9XJmN

2016030512 / 05.03.2016 / Zaměstnání / BOSCH /

Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch 
Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch
Na CES® v Las Vegas, v Nevadě, Bosch Sensortec uvádí na trh jedinečný inovativní optický systém Smartglasses Light Drive pro chytré brýle. Modul Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch v sobě ukrývá kompletní řešení s jediným zdrojem, který je tvořen zrcadly MEMS, optickými prvky, senzory a inteligentním softwarovým připojením. Toto integrované řešení poskytuje čistý vizuální zážitek s nezkresleným a vždy ostrým obrazem - dokonce i na přímém slunečním světle.
.....
Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení
Bosch usiluje o vedoucí postavení na trhu kamerové techniky
.....
Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení 
Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku 
Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku
Systém eStroller představuje revoluci v komfortu a bezpečnosti
.....
Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka
Lehký, vzdušný, minimalistický design, futuristický vnější plášť tvořený obrazovkou a sklem a prostorný interiér – takhle nějak by mohli architekti popsat novou strukturu, ale ve skutečnosti se tento popis hodí i na zcela novou třídu vozidla a nový typ mobility: elektřinou poháněná vozidla kyvadlové dopravy bez řidiče, která se téměř nehlučně proplétá městskými centry a je propojená s jejich prostředím.
.....
Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka 
Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy 
Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy
.....
Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel
Světová premiéra pro „Innovision Cockpit“ nového Volkswagen Touareg
.....
Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel 
SiTime a Bosch urychlují inovace v časování MEMS pro 5G a IoT
SiTime a Bosch urychlují inovace v časování MEMS pro 5G a IoT
SiTime Corporation, přední poskytovatel řešení z oblasti časování MEMS, a společnost Bosch, světový dodavatel technologií a služeb, informovaly o strategickém partnerství v rámci technologií a služeb pro urychlení inovací v oblasti časování mikroelektronických mechanických systémů (MEMS = MicroElectroMechanical Systems). SiTime bude se společností Bosch spolupracovat na vývoji procesů pro produkty MEMS rezonátorů nové generace.
.....
Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia
Automatizovaná vozidla jsou komplexní jezdící počítače. Tento výrok platí zejména tehdy, když se mají samostatně pohybovat také v městském provozu a s využitím velkého množství růžných senzorů prostředí. Při své spolupráci zaměřené na vysoce automatizované řízení bez řidiče nyní společnosti Bosch a Daimler definovaly nezbytnou výpočetní sílu pro svůj řídicí systém.
.....
Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia 
Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty
Nová baterie Bosch pro hybridy – Recept na úspěch se 48 volty
Bosch vyvinul novou 48 voltovou baterii pro hybridy žádanou po celém světě. Podobně jako elektrická hnací náprava Bosch, je také nová 48 voltová baterie standardizovaná pro jednoduchou integraci do nových modelů vozů. Etablovaní výrobci i startupy tak mohou upustit od dlouhého a drahého vývoje. „Bosch je inkubátorem pro elektromobilitu. Pomáháme výrobcům snižovat doby vývoje a dostat se rychle na trh,“ uvádí Dr. Rolf Bulander, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH a vedoucí obchodní oblasti Mobility Solutions.
.....
Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
Světová premiéra v parkovací garáži muzea Mercedes-Benz
.....
Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
První na světě: Bosch vytváří mapu, která využívá radarové signály pro automatizované řízení
První na světě: Bosch vytváří mapu, která využívá radarové signály pro automatizované řízení
Bosch a holandský poskytovatel map a dopravních informací TomTom dosáhli průlomu při vývoji map s vysokým rozlišením pro automatizované řízení. Dodavatel technologie a služeb se stal prvním na světě, který vytvořil lokalizační vrstvu s využitím radarových signálů – což bude pro mapy tohoto typu nezbytné.
.....
Bosch Sensortec v těchto dnech představuje senzor barometrického tlaku BMP380, svůj nejmenší a nejvýkonnější senzor s kompaktními rozměry pouhých 2,0 x 2,0 x 0,75 mm3.
BMP380 je určen pro rostoucí trh v oblasti her, sportu a péče o zdraví, a rovněž i vnitřní a venkovní navigace. Díky měření barometrického tlaku umožnuje senzor dronům, smartphonům, tabletům, nositelné elektronice a dalším mobilním zařízením přesně určovat výškové změny, a to jak ve vnitřním tak venkovním prostředí.
.....
Bosch Sensortec v těchto dnech představuje senzor barometrického tlaku BMP380, svůj nejmenší a nejvýkonnější senzor s kompaktními rozměry pouhých 2,0 x 2,0 x 0,75 mm3. 
Vstřikování vody. Voda namísto benzínu: Inovace od firmy Bosch snižuje spotřebu paliva až o 13 procent 
Vstřikování vody. Voda namísto benzínu: Inovace od firmy Bosch snižuje spotřebu paliva až o 13 procent
Věděli jste, že i vyspělé benzínové motory vyplýtvají zhruba pětinu svého paliva? Zejména při vysokých otáčkách motoru se část benzínu namísto pohonu využije na chlazení.
.....
Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol
Bosch nepolevuje na své cestě k růstu a má v plánu letos zaměstnat po celém světě asi 14 000 absolventů vysokých škol. V budoucnu najde uplatnění u tohoto globálního dodavatele technologií a služeb stále větší počet softwarových specialistů.
.....
Bosch má v plánu zaměstnat 14 000 absolventů vysokých škol 
Novinky ve vysokotlakých čističích: Maximální spokojenost, minimální námaha! 
Novinky ve vysokotlakých čističích: Maximální spokojenost, minimální námaha!
Vysokotlaké čističe Bosch jsou koncipované tak, aby bez námahy zvládly čištění všeho druhu ve venkovním prostředí. Kompaktní, jednoduše uložitelné a ovladatelné, pro bezproblémové čištění a obdivuhodné výsledky.
.....
Bosch PSR & PSB Ergonomic: pohodová práce
Jedinečná konstrukce nové série Ergonomic zabezpečuje pohodlné a šetrné držení rukou. Díky perfektní manipulaci se síla přenáší přesněji a s lepší kontrolou. Tato nová koncepce byla vyznamenána značkou kvality AGR „Zdravá záda“. Zkrátka práce bez námahy v každé poloze.
.....
Bosch PSR & PSB Ergonomic: pohodová práce
PRA MultiPower: tak trochu jiné rádio
PRA MultiPower: tak trochu jiné rádio
Rádio PRA MultiPower se vyznačuje velmi kvalitním zvukem a má několik možností pro připojení mobilních koncových zařízení. Kromě rozhraní Bluetooth má mobilní reproduktor dva vstupy AUX pro bezprostřední přístup k hudbě
.....
Nové aplikace pro senzorovou techniku a algoritmy
Inteligence pro pole: Zemědělský robot Bosch automaticky likviduje plevele a bez jedu
.....
Nové aplikace pro senzorovou techniku a algoritmy
Zajímavé videa


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma týdne

Digi-Key Electronics
Adresář


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH
Kalendář
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813